V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 MAJA R.

1.      W dzisiejszą Niedzielą okresu wielkanocnego przeżywamy w naszej parafii Odpust ku czci patronki nowej świątyni, Matki Bożej Fatimskiej. Chcemy na nowo zawierzyć Maryi, naszej najlepszej Matce naszą teraźniejszość i przyszłość. Pragniemy też z większą uwagą i gorącą miłością usłyszeć Jej naglące wezwanie do nawrócenia, modlitwy i przemiany życia, aby Jezus, Syn Boży i Zbawiciel świata stał się jeszcze bardziej Panem naszego życia i serca …

 

2.     Dzisiaj na każdej Mszy Św. przed Błogosławieństwem odnowimy Zawierzenie Rodzin naszej Parafii Matce Bożej Fatimskiej.

Odpust zakończymy dziś Apelem Maryjnym o godz. 21.00 – zapraszamy …

3.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w niedziele

16.40; w soboty – 17.40; w czwartki – 18.00; w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych …

4.     Jutro obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i  Męcz., Patrona Polski;

jest to dzień imienin Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża; pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

5.     Adoracja Najśw. Sakramentuw godz. 21.00 – 22.00 będzie we wtorek {różaniec, Komunia Św., modlitwa osobista w ciszy} zapraszamy …

6.     W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 17.00; podczas niej będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio.

„Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

7.     W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii S. Marię Druch, która zamiast kazania powie nam słowo na temat świata duchów, który nas otacza, czyli Aniołów, jakie Bóg stworzył, aby nas wspierały w naszej drodze przez ziemię do wieczności.

8.    Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świetej dzieci z klas czwartych. Próba przed uroczystością Rocznicy będzie w piątek o godz. 16.30, a potem też okazja do spowiedzi dla tych, którzy jej potrzebują, także spośród rodziców i bliskich.

9.     Spotkanie Rady Parafialnej będzie dziś po Mszy Św. o godz. 17.00.

10.Chcemy także, aby zbliżająca się uroczystość Konsekracji naszej nowej świątyni, była świętem całej parafii, dlatego chcemy zorganizować przy kościele możliwość spotkania po Mszy Św. konsekracyjnej: czymś się poczęstować, coś się napić, spotkać się, porozmawiać, gdyż w Domu Strażaka będzie spotkanie dla Biskupa, księży, zaproszonych gości i tylko nielicznych przedstawicieli parafian. Prosimy więc na spotkanie na plebanii we wtorek po nabożeństwie wieczornym zarówno Radę Parafialną, jak też chętnych do pomocy, również z Caritasu, Rycerstwa, Akcji Katolickiej i innych chętnych, by pomóc przygotować spotkanie integracyjne.

11.  Oprócz tego spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę.

12.Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem: tygodniki – „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięczniki, wśród których „Miłujcie się” i nowy numer „Królowej Różańca Św.”; także inne miesięczniki; również dla dzieci na ten miesiąc.  Przy gazetach są kartki z intencjami Mszy Św.

 

1