IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 08 MAJA R.

1.      W dzisiejszym tekście z Dziejów Apostolskich Paweł postanawia głosić Ewangelię

o Chrystusie poganom. Z kolei Apokalipsa roztacza przed nami obraz  wielkiego tłumu ludzi, pochodzących „z każdego narodu i wszystkich pokoleń”.  W tym wielkim tłumie jesteśmy także i my, zanurzeni w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Eucharystia jest naszym dziękczynieniem wobec Boga, który czyni nas członkami swojego ludu, Kościoła powszechnego …

 

2.     Zmiana tajemnic różańcowych jest dziś po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00 …

3.     Dzisiejsza radosna uroczystość I Komunii Św.  rozpoczyna dla tych dzieci i ich rodzin „Biały Tydzień”, czyli codzienny udział w Mszy Św. i nabożeństwie majowym od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

4.     Zaś Niedziela Dobrego Pasterza zaczyna Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele i jest dla nas wezwaniem do modlitwy o dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, również z naszej parafii.

5.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w niedziele

i święta  – 16.40; w soboty – 17.40; w czwartki – 18.00; w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych …

6.     Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz., przeniesioną z dzisiejszej niedzieli.

7.     Adoracja Najśw. Sakramentuw godz. 21.00 – 22.00 będzie we wtorek {różaniec, Komunia Św., modlitwa osobista w ciszy} zapraszamy …

8.    W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 17.00; podczas niej będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

„Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

9.     Od czwartku do soboty będą Fatimskie Dni Maryjne,  jako nasze duchowe przygotowanie do Odpustu Parafialnego, który będzie w niedzielę za tydzień.

Program, który jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń przy kościele, jest następujący: /patrz/ >>>>

Zachęcamy do udziału w tych kilku Apelach Maryjnych o godz. 21.00.

10.W piątek, 13 maja, będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 i potem procesja różańcowa ze świecami;

Do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy rodziców dzieci pierwszo – komunijnych. Zapraszamy do licznego udziału.

11.  W najbliższą niedzielębędziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję eucharystyczną po Mszy Św. o godz. 11.00 prosimy dzieci I- komunijne, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, niosących feretrony, chorągwie i sztandary, OSP z Gnojnika i pozostałych parafian. Sumie będzie przewodniczył i głosił kazania ks. Dr Tomasz Lelito, Dyrektor Wydz. Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Składka na tacę będzie na potrzeby parafii, jak również prosimy o imienne ofiary do kopert na ten cel i na renowację kościoła św. Marcina; prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza.

12.Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem: tygodniki – „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięczniki, wśród których „Miłujcie się”; także inne miesięczniki; również dla dzieci na ten miesiąc.  Przy gazetach są kartki

z intencjami Mszy Św.

13.Pielgrzymka do Medjugorie na Dzień Matki  w dn. 21 – 28 maja; koszt 550 zł i 150 euro; są jeszcze miejsca wolne, zapraszamy, warto je wykorzystać …

 

1