SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Informujemy, że na terenie naszej gminy uruchomiony został Punkt Szczepień przeciwko COVID-19, który działa w budynku Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku.

Już rozpoczęły się zapisy osób chętnych do zaszczepienia, ktorych można dokonać telefonicznie lub osobiście.

Zapisy telefoniczne pod nr 662 046 763 lub 14/68 69 965 wew.1/telefon ośrodka/

osobiście w rejestracji ośrodka zdrowia.
Szczepienia przeciwko COVID-19 są darmowe.

Przy dokonywaniu zapisu prosimy podawać numer telefonu kontaktowego w celu powiadomienia o terminie szczepienia. Istnieje take możliwość dowozu osób starszych do punktu szczepień – współpraca z Urzędem Gminy.

Zapraszamy  do zapisu wszystkie grupy wiekowe / a w szczególności w pierwszej kolejności osoby starsze 80+/70+/ 60+/50+

Wiemy jak ciężko może przebiegać zachorowanie na COVID, ile osób spośród naszych znajomych czy krewnych z tego powodu już zmarło, bądź ma powikłania po chorobie. Starajmy się podejść do problemu szczepień rozsądnie, nie opierajmy się na opiniach  osób tzw. „wszystko wiedzących” , które rozsiewają nieprawidłowe informacje na temat tej groźnej choroby i szczepień. Wykażmy się postawą obywatelską, odpowiedzialną za swoich bliskich / osoby starsze i schorowane/ oraz za samych siebie. Razem dążmy do tego, aby  jak najszybciej została opanowana pandemia i nasze życie wróciło do normy.

Pracownicy Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku, jako grupa „O” zostali już zaszczepieni.

Ewa Cierniak-Lambert
lekarz rodzinny Gnojnik

ŻYCZENIA NOWOROCZNE A.D. 2021

„Maryjo, wspomóż nas, abyśmy byli autentycznymi świadkami Bożego przesłania pokoju i miłości"

{Św. Jan Paweł II}

Drodzy  Parafianie  i  Goście !

U progu Nowego Roku, kiedy spoglądamy z obawą i nadzieją w przyszłość, przed nami zakrytą, ale będącą w rękach miłosiernego i kochającego Boga, życzymy Wam wszelkiego dobra, sił, wytrwałości, pokoju serca, które jest otwarte w miłości na Boga i ludzi; które jest wrażliwe,
by przyjść z pomocą; by znaleźć dla innych czas, dobre słowo i uśmiech.

Życzymy, aby nie brakowało czasu dla Boga, zwłaszcza na Eucharystię i modlitwę. W trudnościach i przeciwnościach życzymy zaufania Bogu, który nigdy nas nie opuszcza i nie zostawia samych, lecz wspiera swoją łaską i udziela błogosławieństwa, dzięki czemu nasze życie, niezależnie od okoliczności, może być udane, szczęśliwe i spełnione,
ale tylko zgodnie z Bożą wolą, która dla nas jest zawsze najlepsza, choć często nie łatwa czy przyjemna.

Niech Maryja, którą czcimy w pierwszy dzień Nowego Roku prowadzi nas bezpiecznie do Boga, wyprasza łaski i roztacza nad nami swoją opiekę.

Do naszych serdecznych życzeń dołączamy codzienną modlitwę.

Duszpasterze Parafii Św. Marcina Bpa w Gnojniku

Nowy  Rok  A.D. 2021