KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO

Drodzy Diecezjanie!

Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, któreboleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).

Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach   ofiary pieniężne do puszek Caritas.

Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

KONIEC DYSPENSY OD UDZIAŁU WE MSZY ŚWIĘTEJ

Decyzją ksiedza biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża, z dniem 20 czerwca 2021 roku, odwołana zostaje dotychczasowa dyspensa od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. To oznacza, że od tego dnia każdy Katolik ma obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej -  pod rygorem popełnienia grzechu ciężkiego.

CZYTAJ  WIĘCEJ >>>

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA ULICAMI NASZEJ PARAFII

Tłumy wiernych przemaszerowały ulicami Gnojnika, aby zamanifestować wiarę w Jezusa Chrystusa, obecnego pod postaciami chleba i wina. W procesji eucharystycznej w której uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe, miejscowa straż pożarna oraz reprezentanci różnych ruchów i stowarzyszeń działających w parafii, niesiono figury, feretrony oraz chorągwie. Procesja  zatrzymywała się przy czterech ołtarzach polowych, gdzie czytane były poszczególne Ewangelie oraz śpiewane fragmenty błagalnych suplikacji.

CZYTAJ CAŁOŚĆ >>>