XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 LIPCA 2021 R.

1. Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas we wspólnocie wiary, aby pouczyć nas o tym, że On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy więc nasze serca na działanie Jego pokoju w nas …

2. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w poniedziałek /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

3. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

4. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 - godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Obecność Pana Jezusa w Eucharystii jest wielkim darem Jego miłości do każdego z nas. Znajdźmy chwilę na spotkanie z Jezusem, naszym Bogiem, Zbawicielem i Przyjacielem. Jeśli ktoś może być na Adoracji o konkretnej godzinie, to prosimy się wpisać na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia/, a w tygodniu będzie pod chórem.

5. W piątek zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju. Dwie części Różańca będą odmawiane od godz. 18.00; Msza Św. będzie o godz. 19.00 i ok. godz. 20.00 rozpocznie się godzinna Adoracja Najśw. Sakr. prowadzona przez Ks. Marka wraz z Zespołem muzycznym.

6. W niedzielę, 25 lipca, przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, Patrona podróżnych i kierowców. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele. Przy tej okazji przy kościele służba liturgiczna będzie zbierać ofiary na środki transportu dla misjonarzy, w podziękowaniu za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. W niedzielę – 25 lipca, będzie Odpust ku czci Św. Jakuba Apostoła, Patrona Pielgrzymów i miasta Brzeska w brzeskiej Farze.

7. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymki do Medziugorie: 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; informacje w zakrystii.

8. W sobotę – 21 sierpnia jest jednodniowa pielgrzymka do Legnicy /miejsce cudu eucharystycznego/ i w drodze powrotnej do sanktuarium na Górze Św. Anny; koszt 100 zł; wyjazd o godz. 3.15; powrót w godzinach wieczornych; dla nas jest tylko część miejsc w autokarze, reszta Tarnów i okolica; przy zapisie jest pobierana wpłata, zapisywany adres i numer pesel.

9. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

10. Dalej prosimy o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

11. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Anioł Stróż”, „Moje Pismo Tęcza” z dodatkami, a także inne dla dorosłych, zwłaszcza „Miłujcie się”, w którym jest m.in. o objawieniach w Gietrzwałdzie; „Kościół nad Uszwicą” … Na stoliczku pod chórem są książeczki pt. „Najśw. Serce Jezusa nadzieja i ocalenie”, wydane z okazji 100-lecia poświęcenia Polski Sercu Jezusowemu, które zawierają ważne informacje na temat poświęcenia Sercu Jezusa siebie, rodziny, parafii i Ojczyzny, a także modlitwy poświęcenia; są po 4 zł, zachęcamy do nabycia … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

1