XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 LIPCA 2021 R.

1. Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić Chlebem na życie wieczne. Tłum, dla którego rozmnożył chleb, chciał obwołać Go królem; On jednak usunął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca, aby Pan faktycznie mógł w nich królować …

2. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych oraz zawierzenie kierowców i podróżujących Matce Bożej Jasnogórskiej, a po Mszy Św. pokropienie pojazdów wodą święconą. Przy tej okazji służba liturgiczna zbiera przy kościele ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy, jako dziękczynienie za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Składając ofiarę możemy zabrać pamiątkowy breloczek czy też obrazek ze Św. Krzysztofem.

3. We wtorek przypada 7 rocznica Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Przed rozpoczęciem Mszy Św. wieczornej prosimy o odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. O godz. 19.00 prosimy Grupy „Czerwonego Różańca” o odmówienie Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa wraz z litanią, a o godz. 20.00 Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe o odmówienie cząstki Różańca św. Pozostałe chwile podczas Adoracji przeżywamy w ciszy w modlitwie osobistej. Serdecznie zapraszamy do tej dziękczynnej modlitwy za niepojęty dar Bożego Miłosierdzia, którego doświadczamy w naszym codziennym życiu.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo ku czci Ducha Świętego. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

5. W niedzielę, 1 sierpnia, po Mszach Św. będą przy kościele zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych w powodziach w Niemczech, Holandii i Belgii.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszych świątyń, zwłaszcza na renowację kościoła św. Marcina, które w czerwcu wyniosły: na konto parafii – 2.270,00 zł; do kopert w kościele – 6.920,00 zł w tym były ofiary bezimienne – 400 zł i 60 zł, a także za ofiarę od jednej rodziny naszej parafii na witraż – 3.000,oo zł.

7. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Medziugorie w dn. 11 – 18 września, ale już tylko na listę rezerwową; być może będzie dodatkowy termin w dn. 11 – 18 sierpnia, jeśli będzie na tyle osób chętnych; informacje w zakrystii.

8. W zakrystii są zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Legnicy /miejsce cudu eucharystycznego/ i w drodze powrotnej do sanktuarium na Górze Św. Anny, która będzie w sobotę – 21 sierpnia; koszt 100 zł; wyjazd o godz. 3.15; powrót w godzinach wieczornych; przy zapisie jest pobierana wpłata, zapisywany adres i numer pesel.

9. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

10. Dalej prosimy o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego … 11. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Anioł Stróż”, „Moje Pismo Tęcza” z dodatkami, a także inne dla dorosłych, zwłaszcza „Miłujcie się”, w którym jest m.in. o objawieniach w Gietrzwałdzie; „Kościół nad Uszwicą” … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.


1