XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LIPCA 2021 R.

1. Bóg Ojciec „przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów poprzez Jezusa Chrystusa” – są to słowa z hymnu Św. Pawła Apostoła z dzisiejszej liturgii. Jako dzieci Boże, znamy Jego tajemnicę, że wybrani przed założeniem świata, mamy być „święci i nieskalani przed Jego obliczem”. Czy można więcej powiedzieć o godności człowieka? Każdego człowieka ...

2. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych …

3. We wtorek – 13 lipca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem różańcowa procesja fatimska ze świecami. Do prowadzenia różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej i także do niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca; przy drugim – kobiety; przy trzecim – mężczyzn, a przy czwartym – młodzież. Przyjdźmy jak najliczniej …

4. Dziś rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Jak co roku wybieramy się w pieszej pielgrzymce do Lipnicy – będzie to w środę, 14 lipca. Wyruszymy o godz. 15.50 z parkingu przy nowym kościele; potem nawiedzenie kościoła w Gosprzydowej i chwila odpoczynku, a następnie wraz z pielgrzymami z Gosprzydowej pójdziemy dalej, by o godz. 19.00 uczestniczyć we Mszy Św. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce; prosimy też młodzież do pomocy w śpiewie. Na powrót jest zamówiony bus na godz. 20.30.

5. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w piątek /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/. 6. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio oraz Koronka do Najśw. Serca P. Jezusa. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

7. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie we czwartek po nabożeństwie wieczornym.

8. W piątek na Mszę Św. wieczorną szczególnie zapraszamy osoby, które noszą szkaplerz karmelitański, abyśmy we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, odnowili nasze oddanie się Maryi.

9. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymki do Medziugorie: 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września /lista rezerwowa/; oraz do Medziugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje w zakrystii.

10. Za tydzień w niedzielę przy składce na tacę prosimy też o imienne ofiary w kopertach na renowację kościoła św. Marcina i potrzeby nowej świątyni oraz o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza.

11. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Wody w dn. 22 – 25 lipca są proszone, aby dzisiaj podały adres zamieszkania i numer pesel.

12. W sobotę – 21 sierpnia jest jednodniowa pielgrzymka do Legnicy /miejsce cudu eucharystycznego/ i w drodze powrotnej do sanktuarium na Górze Św. Anny; koszt 100 zł; wyjazd o godz. 3.15; powrót w godzinach wieczornych; dla nas jest tylko część miejsc w autokarze, reszta Tarnów i okolica; przy zapisie jest pobierana wpłata, zapisywany adres i numer pesel.

13. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

14. Dalej prosimy o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

15. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Anioł Stróż”, „Moje Pismo Tęcza” z dodatkami, a także inne dla dorosłych, zwłaszcza „Miłujcie się”, w którym jest m.in. o objawieniach w Gietrzwałdzie; „Kościół nad Uszwicą” i „Tak, rodzinie”, „Królowa Różańca Św.” W zakrystii jest miesięcznik „Różaniec”. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.
1