XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 04 LIPCA 2021 R.

1. Niedziela - Dzień Pański. Idziemy na spotkanie z Bogiem, z Jego słowem. Bóg na różne sposoby przemawia do człowieka. Niegdyś przez proroków, wreszcie przez Jezusa. Jego słowa budziły różne reakcje. Od przenikającej człowieka wiary po zwątpienie, a nawet sprzeciw. Biorąc udział w Eucharystii chcemy nasze serca i umysły otworzyć na słowo Boga, a Bóg na każdego z nas czeka …

2. Dziś przy kościele lektorzy lub ministranci zbierają ofiary do puszek w ramach pomocy Caritas diecezji tarnowskiej dla poszkodowanych przez wichury i gradobicie mieszkańców Librantowej k. Nowego Sącza i okolicy. Serdecznie prosimy o wsparcie …

3. Miesiąc lipiec jest poświęcony nabożeństwu do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy czcicieli Krwi Chrystusa i grupy „Czerwonego Różańca” do odmawiania w lipcu przed Mszą Św. wieczorną w środy i piątki Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa wraz z Litanią w intencji pokoju na świecie. Prosimy, aby pani Krysia Pasek uzgadniała z Grupami prowadzenie tej modlitwy w poszczególne środy i piątki.

4. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w środę /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

5. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

6. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymki do Medziugorie: 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; informacje w zakrystii oraz do Medziugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

7. Za tydzień w niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

8. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Wody w dn. 22 – 25 lipca są proszone o podanie adresu zamieszkania i numeru pesel. Są jeszcze dwa miejsca wolne, ale trzeba zgłosić się dziś czy jutro, bo może miejsc zabraknąć. Przypominamy, że koszt z dwoma noclegami i posiłkami wynosi 400 zł.

9. W okresie letnim, w gorące dni, zwracamy uwagę na skromny i godny ubiór do kościoła! 10. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

11. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

12. Wielki Odpust w Tuchowie trwa jeszcze do piątku, 9 lipca. Program jest na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele. 13. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz nowe miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Anioł Stróż” z dodatkami, a także inne dla dorosłych, zwłaszcza „Miłujcie się” z ciekawymi tematami i świadectwami i „Kościół nad Uszwicą” i „Tak, rodzinie” Przy ostatnich ławkach pod chórem na stoliczku są do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”… Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

1