XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 CZERWCA 2021 R.

1. Moc wychodziła z Niego i uzdrawiała wszystkich – wiara w moc Jezusa wymaga wiary i wytrwałości, nawet wtedy gdy zewnętrzne fakty nakłaniają do zwątpienia. «Nie bój się, wierz tylko!», niech te słowa prowadzą nas przez wszystkie trudne momenty w życiu…

2. Ostatnie nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa w tym tygodniu będą: w poniedziałek i środę po Mszy Św. o godz. 18.00; natomiast we wtorek o 17.40. Zapraszamy.

3. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w środę /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

4. We wtorek obchodzimy uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Składka zbierana w tym dniu przeznaczana jest do dyspozycji papieża.

5. W czwartek przypada I czw. miesiąca – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, o 17.15 rozpocznie się „czerwony różaniec”, prowadzi gr.3 – św. Marcina, zelator – p. Katarzyna Gnyla „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

6. W piątek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, jest to również I piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy świętej o g. 6.30 i 18.00. Po mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla róż dzieci i młodzieży. Ofiara na tacę przeznaczona jest dla misjonarzy,

7. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła i I sobota miesiąca. Nabożeństwo 1-sobotnie rozpocznie się o 17.00, różaniec prowadzi X i XI Róża Matek.

8. OD NIEDZIELI 4 LIPCA WRACA WCZEŚNIEJSZY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH. BĘDĄ ONE SPRAWOWANE O 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.

9. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca będzie: a. Środa od 16.30 – dzieci b. Czwartek od 16.30 – młodzież c. Piątek od 16.30 - dorośli

10. Dziś po każdej mszy świętej służba liturgiczna będzie przy kościele zbierała ofiary do puszek na pomoc w leczeniu stwardnienia rozsianego Anny Klimek, która nie została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych na NFZ ze względu na stopień zaawansowania choroby i czas jej trwania. Chcąc ratować swoje zdrowie i życie, chce podjąć się przeszczepu komórek macierzystych w prywatnej klinice w Częstochowie, gdzie koszt leczenia waha się w granicach 160 – 200 tys. zł. Leczenie to daje ogromną nadzieję, ale bez pomocy darczyńców nie jest w stanie sfinansować terapii. Prosi więc o życzliwe wsparcie i pomoc. Dołączamy się do tej prośby i zachęcamy gorąco do ofiarności …

11. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

12. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymki do Medziugorie: 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; informacje w zakrystii oraz do Medziugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

13. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

14. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami oraz „Rycerzyk Niepokalanej”, a także inne dla dorosłych, zwłaszcza nowy numer „Miłujcie się” z ciekawymi tematami i świadectwami … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

1