XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 CZERWCA 2021 R.

1. Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego – to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić. Podczas Eucharystii powierzmy Jezusowi nasze serca …

2. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa: w ciągu tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 16.40. Zapraszamy …

3. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w środę /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną na godz.9.30 zarówno dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej jak i też Publiczne Przedszkole w Gnojniku. Zapraszamy również rodziców i nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

6. W piątek zapraszamy na „Wieczór z Królową Pokoju”: dwie części różańca od godz. 17.00, a po Mszy Św., ok. godz. 19.00 rozpocznie się godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez ks. Marka wraz z Zespołem .

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszych świątyń, zwłaszcza renowację kościoła Św. Marcina, które w maju wyniosły: na konto parafii – 2.770,00 zł; na tacę do kopert – 4.730,00 zł, a także za ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza.

8. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymki do Medziugorie: 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; informacje w zakrystii oraz do Medziugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

9. W czwartek po nabożeństwie wieczornym będzie Spotkanie Synodalne Rady Parafialnej.

10. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

11. W najbliższą niedzielę będą przy kościele zbierane ofiary do puszek na pomoc w leczeniu stwardnienia rozsianego Anny Klimek, która nie została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych na NFZ ze względu na stopień zaawansowania choroby i czas jej trwania. Chcąc ratować swoje zdrowie i życie, chce podjąć się przeszczepu komórek macierzystych w prywatnej klinice w Częstochowie, gdzie koszt leczenia waha się w granicach 160 – 200 tys. zł. Leczenie to daje ogromną nadzieję, ale bez pomocy darczyńców nie jest w stanie sfinansować terapii. Prosi więc o życzliwe wsparcie i pomoc. Dołączamy się do tej prośby i zachęcamy gorąco do ofiarności

12. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

13. We wtorek – 22 czerwca, w Domu Strażaka w Gnojniku odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych fotowoltaiką – godz. 18.00.

14. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami oraz „Rycerzyk Niepokalanej”, a także inne dla dorosłych, zwłaszcza nowy numer „Miłujcie się” z ciekawymi tematami i świadectwami … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.
1