NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH 01 LISTOPADA 2020 R.

1. Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy obłudę i pychę, aby dotarło do nas wezwanie Boga i dokonało się nasze nawrócenie …

2. Dopóki będziemy w strefie czerwonej musimy dostosować się do ograniczeń, czyli wchodząc do kościoła, zwłaszcza w niedziele na Mszę Św. o godz. 9.00 i 11.00, zabieramy kartoniki z koszyka i wkładamy zaraz do puszki; jak zabraknie kartoników na kościół i na chór, trzeba pozostać na zewnątrz kościoła. Dlatego prosimy, aby z domu przychodzić nie więcej niż dwie osoby w daną niedzielę; także osoby starsze niech pozostaną w domach; osoby, które mogą być w tygodniu niech w niedziele dają szansę innym. Ponadto przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, aby chronić siebie i innych. W czasie dyspensy korzystajmy z transmisji Mszy Św. w telewizji, internecie czy radiu.

3. Ze względu na zamknięte jeszcze dziś i jutro cmentarze, odpusty za zmarłych, które są związane z nawiedzeniem grobów, możemy zyskać od wtorku do końca listopada.

4. Jutro tzw. Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 9.00 oraz 16.00 i 18.00. Wypominki za zmarłych będą odmawiane jutro: 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 16.00; a pół godziny przed Mszą Św. o godz. 9.00 i 18.00. Od wtorku do soboty wypominki będą o godz. 17.30 z różańcem.

5. We wtorek, 3 listopada, przypada na naszą parafię, w ramach programu Adoracji wszystkich parafii naszej diecezji, Dzień Adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do udziału; Aby umożliwić zyskiwanie odpustów za zmarłych, będziemy udzielać Komunii Św. na zakończenie jednej godziny Adoracji a rozpoczęcie drugiej, czyli o godz. 10.30, 12.30, 14.30 i 16.30.

6. W I czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 16.30; od godz. 16.45 – „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. XIII – Matki Bożej Fatimskiej, zelator – p. Krystyna Przybyło; modlitwy o powołania do służby Bożej, także z naszej parafii i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i ok. godz. 17.30 wypominki z różańcem; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i krótkie spotkanie dla uczestników grup „czerwonego różańca”. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego konaniu i modlitwie w Ogrójcu.

7. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; modlitwą i ofiarami będziemy wspierać naszych misjonarzy.

8. Spowiedź św. będzie w czwartek i piątek od godz. 16.30.

9. W pierwsze soboty listopada, grudnia i stycznia nie odprawiamy nabożeństwa różańcowego, ponieważ czynimy to w pozostałe miesiące jako Nowenna do Niepokalanego Serca NMP, czyli pierwsze soboty przez dziewięć kolejnych miesięcy.

10. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.

11. Przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest Księga Modlitw do Św. Michała Arch. Wpisujmy tam nasze prośby czy podziękowania.

12. Szkaplerz Św. Michała Arch. jest w dalszym ciągu do nabycia w zakrystii.

13. „Spacer miłosierdzia” nie będzie w najbliższy wtorek.

14. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na renowację kościoła św. Marcina, które w ciągu minionego tygodnia wyniosły 1.460,00 zł.

15. Pragnący należeć do Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa przy filarze z przodu kościoła /k. ołtarza Bożego Miłos./ mogą wpisać się na kartce.

16. W kinie „Planeta” w Brzesku jeszcze do czwartku o godz. 15.15 jest grany film pt. „Czyściec”. To poruszający polski film oparty na relacjach mistyków, a odpowiada na pytanie „co nas czeka po śmierci?”

17. Nadzwyczajni szafarze Komunii Św., pan Andrzej i pan Czesław do odwołania nie będą pełnić swej posługi w niedziele.

18. Organizatorzy Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, Różańca do granic i Polski pod Krzyżem zapraszają do modlitwy p.n. „Różaniec do granic Nieba”, która odbywa się w dniach 1 – 8 listopada przy grobach naszych bliskich, w kościele lub w domu. Prosimy o przebaczenie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodzin, przez wszystkie pokolenia Polaków; dzieciom, które odeszły naturalnie dziękujemy za ich obecność, a wszystkich nienarodzonych prosimy o wstawiennictwo. Odmawiajmy różaniec i modlitwy pokutne; módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu i ofiarując odpusty za zmarłych. Informacje są na stronie naszej parafii i na stronie www.rozaniecdogranic.pl

19. Celem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej i tym samym dołączenie do państw, które odrzucają ten szkodliwy dla rodziny dokument; to m.in. Węgry, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, Bułgaria. Od jutra listy do podpisu będą na stoliku pod chórem oraz w zakrystii, a w przyszłą niedzielę będą zbierane też przy kościele. Gorąco zachęcamy do opowiedzenia się za rodziną według planu Boga, jako związku mężczyzny i kobiety.

20. Za tydzień w niedzielę będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców będzie po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

21. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem śpiewamy błagalne Suplikacje i odmawiamy modlitwę o pokój. Przy kościele służba liturgiczna przeprowadza kwestę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

22. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Miłujcie się” … także dla dzieci nowy „Mały Gość Niedzielny”. Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Przy ławkach jest do zabrania kolejny bezpłatny numer gazety z serii „dobre nowiny”, w której wiele ciekawych świadectw i tematów. Przy kościele są rozprowadzane przez ministrantów kalendarze ścienne I tam są też jeszcze kartki na wypominki oraz w zakrystii.

***


   A D O R A C J A     N A J Ś W I Ę T S Z E G O       S A K R A M E N T U
 
  Wtorek  -  3  listopada  2020 r.
 
 
9.00 - Msza św.
          i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
9.30 - Wisowa i mieszkający przy Drodze
       do Lewniowej;
10.30 - mieszkający przy Drodze do Chronowa, Potoczki;
11.30 - Bania i Okolice, Górka;
12.30 - mieszkający przy Drodze do Nowego Sącza,
        Niziny, Domy od Uszwi;
13.30 - Zarzecze, Puste, Działki;
14.30 – Centrum, Wójtówka;
15.30 – Stara Wieś, Nowa Wieś;
16.30 - Róże Różańcowe Matek i Ojców i Koronka do Bożego Miłosierdzia;  
       Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
17.30 - Wypominki z różańcem.
18.00 - Msza św.
 
 
   
 
 
      
1