XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 LISTOPADA 2020 R.

1. Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Stajemy przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść na wieczne gody Baranka. Niech płoną nasze serca wiara i miłością, by już tutaj być blisko Pana, a kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne. Grzech często gasi nasze lampy, osłabia miłość i wiarę. Grzeszni i słabi przychodzimy do Boga, bo tylko On ma przebaczenie; tylko On może napełnić nas mądrością, byśmy byli czujni i zawsze gotowi na spotkanie z Chrystusem …

2. Znowu mamy większe ograniczenia, dlatego wchodząc do kościoła w niedziele i Odpust na Mszę Św. zabieramy kartoniki z koszyka z literą „K” i wkładamy za szklanymi drzwiami na metalową tackę, a z napisem „Chór” lub „Ch” zaraz za drzwiami na chór; jak zabraknie kartoników na kościół i na chór, trzeba pozostać na zewnątrz kościoła. Prosimy, aby z domu przychodziły pojedyncze osoby w daną niedzielę, chyba, że ktoś ma zamówioną intencję. Osoby starsze niech pozostaną w domach. Ponadto przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, aby chronić siebie i innych. W czasie dyspensy korzystajmy z transmisji Mszy Św. w telewizji, internecie czy radiu. Z naszego kościoła jest transmisja wszystkich Mszy Św. niedzielnych i w tygodniu wszystkich wieczornych. Będziemy udzielać Komunii Św. po zakończeniu Mszy Św., można więc przyjeżdżać z domu.

3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 9.00 i 11.00 …

4. W środę – 11 listopada, przypada Odpust Parafialny ku czci Św. Marcina Bpa. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00 – po której przed Najśw. Sakramentem będziemy śpiewać błagalne „Suplikacje” oraz hymn „Te Deum” i będzie jeszcze Msza Św. o godz. 16.00. Będzie głosił kazania i przewodniczył Sumie odpustowej Ks. dr Piotr Pasek, rodak z Gosprzydowej i dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Jest to Narodowe Święto Niepodległości; pamiętajmy o wywieszeniu flag biało – czerwonych w naszych domach. W Odpust młodzież KSM-u będzie rozprowadzać rogale świętomarcińskie z dochodem na renowację kościoła św. Marcina.

5. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 17.00 w czasie której będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Bł. Karoliny Kózka w intencji młodzieży i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – Pan Jezus zaprasza, aby Mu towarzyszyć w Jego konaniu i modlitwie w Ogrójcu.

6. Od jutra zapraszamy na Adorację Pana Jezusa codziennie w godz. 21.00 – 23.00, z wyjątkiem czwartku – wtedy będzie w godz. 22.00 – 24.00, czyli do zakończenia „Godziny Świętej”. Pierwsze pół godziny będzie odmawiany różaniec /transmitowany z kościoła/ a potem modlitwa w ciszy. Podczas trudnego czasu pandemii przychodźmy do najlepszego Przyjaciela, a zarazem wszechmocnego Boga, który chce nas pocieszyć, umocnić, obdarzyć hojnością swych łask …

7. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.

8. Przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest Księga Modlitw do Św. Michała Arch.

9. Szkaplerz Św. Michała Arch. jest do nabycia w zakrystii. Gdyby ktoś chciał srebrny czy złoty medalik ze św. Michałem Arch. zamiast płóciennego szkaplerza, to prosimy zgłosić w zakrystii, żebyśmy wiedzieli ile zamówić.

10. Spotkanie dla chłopców, kandydatów na ministrantów, będzie we wtorek o godz. 16.00 k. zakrystii. „Spacer miłosierdzia” będzie w najbliższy wtorek od godz. 20.oo przy kościele M.B.Fatim.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację kościoła św. Marcina, które w ciągu minionego tygodnia wyniosły 610,00 zł; również za ofiary składane na sprzątanie kościoła i cmentarza.

12. Dzisiaj kończy się ogólnopolska modlitwa p.n. „Różaniec do granic Nieba”. Z naszego kościoła jest transmisja o godz. 20.30. Według pragnień każdego uczestnika „Różańca do granic Nieba” jest dziś proponowany Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i Sercu Jezusowemu. Organizatorzy tej modlitwy zachęcają, by dziś na zakończenie w godz. 19.00 – 21.00 zapalić w domu poświęcone świece na znak pamięci o duszach czyśćcowych i dzieciach zabitych w łonach matek, jak też na znak jedności w modlitwie Polaków w kraju i za granicą.

13. Dziś przy kościele po Mszach Św. Akcja Katolicka zbiera podpisy „Tak dla rodziny, nie dla gender” na wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej. Potrzebny jest numer Pesel.

14. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

15. Za tydzień w niedzielę będzie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Msze Św. będą sprawowane jak w Odpust: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00.

16. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki … Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Na stoliku przy ławkach są koperty adresowane dla „Przyjaciół życia” – warto je zabrać i ewentualnie wspomóc obrońców życia czy rodziny wychowujące niepełnosprawne dzieci. Przy kościele są rozprowadzane przez ministrantów kalendarze ścienne

1