XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

1. Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być też znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

2. Strefa czerwona stawia nam większe ograniczenia, czyli w kościele do 110 osób i na chórze do 15 osób. Powtarza się lekcja z wiosny, dlatego z domu nie może przychodzić więcej niż dwie osoby w daną niedzielę; także osoby starsze niech pozostaną w domach; osoby, które mogą być w tygodniu niech w niedziele dają szansę innym. Ponadto przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, aby chronić siebie i innych. Pozostaje nam korzystać z transmisji Mszy Św. w telewizji, internecie czy radiu. W niedziele zapraszamy więc na Komunię Św. zaraz po Mszy Św. te osoby, które korzystały z transmisji w środkach przekazu.

3. Nabożeństwa różańcowe w kościele jest w dni powszednie o godz. 17.30 i Msza Św., a dziś o godz. 16.30 i zaraz potem Msza Św.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 16.30; w czasie której będzie Nabożeństwo do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, kiedy będziemy polecać Bogu intencje wpisane do Księgi Modlitw przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; potem jeszcze Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej i Różaniec. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby Mu towarzyszyć w Jego konaniu i modlitwie w Ogrójcu.

5. Od uroczystości Wszystkich Świętych Msza Św. w niedziele popołudniu będzie sprawowana o godz. 16.00. Nie wiadomo jaka będzie sytuacja epidemiczna za tydzień. Jeśli będzie procesja po Mszy Św. o godz. 11.00 to tylko pójdą kapłani z asystą, a wierni będą przy grobach swoich bliskich. Ale też może nie być procesji. Środki przekazu zachęcają, żeby odwiedziny na cmentarzu rozłożyć na dni przed 1 listopada i w oktawie modlitw za zmarłych do 8 listopada. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosi o zebranie kwesty dn. 1 listopada. Jeśli będą czynne cmentarze to będzie przy cmentarzu, a jeśli nie, to przy kościele.

6. Spowiedź św. przed Oktawą modlitw za zmarłych będzie w czwartek i piątek od godz. 16.30, a w sobotę od godz. 17.00.

7. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.

8. Przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia jest Księga Modlitw do Św. Michała Arch. Wpisujmy tam nasze prośby czy podziękowania.

9. Szkaplerz Św. Michała Arch. jest w dalszym ciągu do nabycia w zakrystii.

10. „Spacer miłosierdzia” we wtorki od godz. 20.00, oprócz pierwszego wtorku miesiąca, jest na zgłoszenia do Ks. Marka.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację kościoła św. Marcina, które w minioną niedzielę wyniosły 4.520,00 zł, a wśród nich były 4 ofiary anonimowe: 2 x po 100 zł; 1 x 200 zł i 1 x 500 zł; a w ciągu tygodnia wpłynęły jeszcze 3 ofiary imienne na sumę 180 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacone na konto naszej parafii i na sprzątanie kościoła i cmentarza.

12. Dla tych osób, które chcą należeć do Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa przy filarze z przodu kościoła /k. ołtarza Bożego Miłos./ są do podpisania kartki z pragnieniem przynależności. Niech powstanie Straży Honorowej w naszej parafii będzie pięknym darem złożonym Panu Jezusowi w podziękowaniu za Jego niepojętą miłość wobec nas.

13. Spotkanie dla chłopców, którzy chcą być ministrantami będzie we wtorek o godz. 16.30 w Sali przy zakrystii.

14. W czwartek, 22 października, obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który jest również patronem naszej szkoły. Z tej okazji na stronie internetowej naszej parafii opublikowany został artykuł o życiu i kapłaństwie ks. Prałata Andrzeja Zająca, którego autorem jest jeden z naszych parafian. Warto poznać piękną i bogatą historię człowieka pochodzącego z naszej parafii, który przez 54 lata pełnił posługę duszpasterską w Wadowicach od wikariusza do proboszcza i dziekana.

15. Dziś po każdej Mszy Św. jest zbiórka do puszek oraz kiermasz z domowym ciastem i stroikami świątecznymi, aby w ten sposób przyjść z pomocą naszej chorej parafiance Wioli Boczarskiej. Dlatego zapraszamy także w czasie pomiędzy Mszami Św. i popołudniu przed i po różańcu i Mszy Św. Otwórzmy nasze serca …

16. Organizatorzy Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, Różańca do granic i Polski pod Krzyżem zapraszają do modlitwy p.n. „Różaniec do granic Nieba”, która odbywa się w dniach 1 – 8 listopada przy grobach naszych bliskich, w kościele lub w domu. Będziemy prosić o przebaczenie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodzin, przez wszystkie pokolenia Polaków; dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność, a wszystkich nienarodzonych prosić o wstawiennictwo. Odmawiajmy różaniec i modlitwy pokutne; módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu i ofiarując odpusty za zmarłych. Informacje są na plakacie przy kościele, na stronie naszej parafii i na stronie www.rozaniecdogranic.pl

17. Synodalne spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o g. 19.00

18. Wyjazd do chorych i starszych w domach w sobotę od godz 9.30

19. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, „WPiS” … także dla dzieci z ciekawymi dodatkami: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, nowy „Mały Gość Niedzielny”. Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Przy ławkach pod chórem są kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy kościele są rozprowadzane przez ministrantów kalendarze ścienne; są nowe ze św. Janem Pawłem II i maryjne /3 zł/.

1