XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LIPCA 2017 R.

1. Bóg zasiał w nas dobre ziarno. Tymczasem niejednokrotnie zamiast pielęgnować powierzone nam dobro, pozwalamy dojść do głosu temu, co nas odciąga od Pana Boga. Jednak nie jesteśmy sami. Św. Paweł mówi: „Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości”.Do Niego możemy zwracać się w trudnych dla nas chwilach, kiedy widzimy, że zło, smutek czy czarne myśli wdzierają się do naszego życia. Każdy z nas może przyczyniać się do wzrostu królestwa Bożego już tu, na ziemi …

2. Dzisiaj przy kościele są zbierane ofiary do puszek jako nasza cegiełka na budujące się Sanktuarium Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Częstochowie …

3. W czwartek, 27 lipca, będziemy przeżywać kolejną Rocznicę Peregrynacji obrazu Bożego Miłosierdzia. Zapraszamyna Adorację Najśw. Sakramentujuż od godz. 15.00. Najpierw „Godzina Miłosierdzia” prowadzona przez kapłana i modlitwa w ciszy; od godz. 16.00 – „Czerwony Różaniec” prowadzi Gr. IV – Św. Franciszka Ksawerego /zelator – p. Władysława Bugajska/ i modlitwa w ciszy; od godz. 17.00 – różaniec prowadzą Róże Matek i modlitwa w ciszy do błogosławieństwa Najśw. Sakramentem i o godz. 18.00 będzie Eucharystia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy …

4. W tym tygodniuw czwartek zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W piątek od godz. 17.40 nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczykawraz Koronką do Miłosierdzia Bożego i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

7. Zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia, są w naszej parafii jeszcze do niedzieli 30 lipca.

8. W dniach 23 – 30 lipca obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”.Treść obchodów tego tygodnia, inicjowanych przez MIVA Polska, wypełnia duszpasterska troska o użytkowników drogi i o większe bezpieczeństwo na polskich drogach oraz o potrzeby polskich misjonarzy w zakresie środków transportu. A w centrum stoi miłość do człowieka, umiłowanego przez Boga. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych będzie w niedzielę 30 lipca po każdej Mszy Św. Przy tej okazji przed kościołem będą zbierane ofiary, jako dziękczynienie za szczęśliwie przejechane kilometry, a przeznaczone na środki transportu dlapolskich misjonarzy.

9. W niedzielę, 30 lipca, będziemy obchodzić I Rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nasi ubiegłoroczni wolontariusze zapraszają na Mszę Św. o godz. 11.00.

10. We wtorek Odpust ku czci Św. Jakuba Ap. w Brzesku. Suma o godz. 18.00. Po Sumie odbywa się procesja na Rynek i błogosławieństwo relikwiami Św. Jakuba, który jest Patronem całego miasta.

11. Ponawiamy zaproszenieCaritas Diecezji Tarnowskiejdo udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechu”.Są jeszcze puste plecaki szkolne, które można zabrać z przodu kościoła, by je napełnić przyborami szkolnymi /mogą to uczynić: pojedyncze rodziny, czy kilka rodzin razem, czy grupy parafialne albo zakłady pracy lub firmy/ … Napełnione plecaki przynosimy do kościoła przed niedzielą 13 sierpnia, aby potem zabrały je potrzebujące rodziny naszej parafii.

12. Składamy podziekowania:

O. Danielowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa za modlitwę i posługę słowa Bożego wczoraj na Dniu Skupienia i dziś podczas każdej Mszy Św. oraz za poświęcenie sztandaru Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii, a wszystkim Ofiarodawcom za ufundowanie sztandaru;

S. Krystynie ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa za posługę wczoraj i dziś i za wielką Jej życzliwość, którą nas darzy;

Ks. Ryszardowiza Jego wieloletnią pomoc w naszej parafii, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni. W parafii w Bochni - Sanktuarium Królowej Różańca Św., którą obejmuje jako proboszcz dnia 10 sierpnia, życzymy wielu łask Bożych i orędownictwa Matki Bożej. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro, które otrzymywaliśmy przez ponad dziesięć lat. Będzie nam brakować Ks. Ryszarda …

Br. Andrzejowi Boczarskiemu w 20-lecie życia zakonnego i 15-lecie ślubów wieczystych, dziękując Bogu za dar jego powołania, wypraszamy obfitość Bożych łask na dalsze lata posługi w Zgromadzeniu Księży Michalitów …

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci wakacyjne numery: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” …

1