I NIEDZIELA ADWENTU 29 LISTOPADA 2020 R.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy …

2. Niestety ciągle obowiązują nas ograniczenia, co do ilości osób obecnych w kościele na Mszy Św. Z tej racji udzielamy Komunii Św. po zakończeniu Eucharystii, można więc przyjechać do kościoła, po uczestnictwie dzięki transmisji w środkach przekazu, żeby przyjąć Pana Jezusa do swego serca.

3. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, ku czci Matki Bożej, które są odprawiane:
• We wtorki i czwartki – o godz. 6.45;
• W poniedziałki, środy, piątki i soboty – o godz. 17.30. Półgodziny wcześniej będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci niech przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami i choć nie będą zabierać figurek do domów, to codziennie, także rano, będą losowane drobne niespodzianki. Zachęcamy do przynoszenia lampionów.

4. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP: dziś i za tydzień po Mszy Św. o godz. 7.00; w tygodniu – po Roratach.

5. W I czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 16.00; już o godz. 16.15 będzie odmawiany „Czerwony Różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. XIV – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zelator – p. Anna Boczarska; także modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele, również z naszej parafii oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – Pan Jezus zaprasza, abyśmy byli z Nim w Jego konaniu i modlitwie w Ogrodzie Oliwnym.

6. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.45 i 17.30.

7. Spowiedź św. z okazji I piątku miesiąca będzie: • Dla dzieci – w środę od godz. 16.30; • Dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.30; • Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

8. Codziennie zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w godz. 20.30 – 22.30, zaś w czwartek jest w godz. 22.00 – 24.00, czyli do zakończenia „Godziny Świętej”. Pierwsze pół godziny jest odmawiany różaniec /transmitowany z kościoła, a potem modlitwa w ciszy. Od jutra pierwsze pół godziny po różańcu będziemy w konfesjonale i zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

9. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.

10. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami będzie we wtorek w kościele: dla kl. III a – o godz. 16.00; dla kl. III b - o godz. 17.00.

11. Spotkanie dla chłopców, kandydatów na ministrantów, będzie w środę o godz. 16.00 w Sali k. zakrystii. „Spacer miłosierdzia” we wtorek od godz. 20.oo według zgłoszeń do ks. Marka.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na renowację kościoła św. Marcina czy też na kościół Matki Bożej Fatimskiej, które wyniosły 2.090,0 zł; wśród nich były ofiary anonimowe: 30 zł, 50 zł, 100 zł i spoza parafii – 100 zł.

13. Dziś można rozpocząć 33 – dniowe ogólnopolskie rekolekcje, które są czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Materiały do przeżycia tych Rekolekcji są dostępne w wersji tekstowej lub audiowizualnej. Znajdziemy je na stronach: www.oddanie33.pl; www.rozaniecdogranic.pl; na kanale Youtube Różańca do Granic i Różańca bez Granic; na stronie Różańca do Granic na Facebooku. Zamówione książki do przeżycia tych rekolekcji „Oddanie 33” są do zakupienia w zakrystii; dwie są dodatkowe, a także 5 płyt CD ze skróconym zapisem rekolekcji po 5 zł; ponadto płyta CD jest jako bezpłatny dodatek do tygodnika „Niedziela”. Na stoliczku przy ostatniej ławce pod chórem jest do zabrania dla zainteresowanych folder z informacjami, dlaczego warto …

14. Druga niedziela Adwentu to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy kościele będzie zbiórka do puszek na ten cel. W niedzielę, za tydzień, będzie poświęcenie cudownych medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Dla kl. III b – o godz. 10.30; dla kl. III a – o godz. 12.00.

15. Dziś na zakończenie Mszy Św. błogosławimy opłatki wigilijne, które można od dziś nabywać w zakrystii u pana kościelnego za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie za całoroczną jego pracę w kościele.

16. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, także dla dzieci oraz inne … Można nabywać u służby liturgicznej przy kościele świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prowadzonym przez Caritas Polska; Ofiara przynajmniej 6 zł za małe świece, a 15 zł za duże świece. Są też kartony do zrobienia lampionów po 3 zł. Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień.

1