NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, aby przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to, żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Jesteśmy grzeszni i słabi. Chrystus nieraz stawał przed nami w osobach potrzebujących, prosząc nas o pomoc, a myśmy Go nie dostrzegali. Prośmy Jezusa o przebaczenie, abyśmy znaleźli się w Jego królestwie, gdy przyjdzie sądzić świat …

2. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. jest publicznie odmawiany Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, dzięki czemu możemy zyskać odpust zupełny …

3. Z powodu ograniczeń, co do ilości osób obecnych w kościele na Mszy Św., udzielamy Komunii Św. po zakończeniu Eucharystii, można więc przyjechać do kościoła, by przyjąć Pana Jezusa do swego serca.

4. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakr. będzie od godz. 17.00 w czasie której będzie Nabożeństwo do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy – Pan Jezus zaprasza, aby Mu towarzyszyć w Jego konaniu i modlitwie w Ogrójcu.

5. Codziennie zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w godz. 21.00 – 23.00, z wyjątkiem czwartku – wtedy jest w godz. 22.00 – 24.00, czyli do zakończenia „Godziny Świętej”. Pierwsze pół godziny jest odmawiany różaniec /transmitowany z kościoła, a potem modlitwa w ciszy. Podczas trudnego czasu pandemii szukajmy u Pana Jezusa umocnienia i pocieszenia.

6. W zakrystii zapisy na Peregrynację figury św. Michała Arch. w naszych rodzinach.

7. Jeszcze dziś przyjmujemy zgłoszenia na srebrny czy złoty medalik ze św. Michałem Arch. zamiast płóciennego szkaplerza, prosimy podejść jeszcze do zakrystii, ponieważ medalik srebrny jest po 25 zł /mniejszy/ a 35 zł /większy/; podobnie złoty, odpowiednio 450 zł lub 700 zł;

8. Spotkanie dla chłopców, kandydatów na ministrantów, będzie we wtorek o godz. 16.00 w Sali k. zakrystii. „Spacer miłosierdzia” we wtorek od godz. 20.oo według zgłoszeń do ks. Marka.

9. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym. W czwartek po nabożeństwie wieczornym będzie krótkie spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych. Chodzi o ewentualne zamówienie srebrnych łańcuszków z cudownym medalikiem /40 zł – łańcuszek; 13 zł – medalik/ oraz informacje na temat nauki dzieci.

10. W sobotę, w 11 rocznicę święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji i zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7.00.

11. W niedzielę rozpocznie się czas Adwentu i także Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie podczas składki na tacę w kościele, które wyniosły 2.910,00 zł; w tym były ofiary anonimowe: 50 zł, 100 zł i 200 zł; także za ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza oraz wpłacone na konto parafii; również za ofiary złożone przy okazji nabycia rogali św. Marcina w Odpust parafialny, które wyniosły 2.760,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać panu Krzysztofowi Wójsowi za kolejne bezpłatne prace przy wyrównaniu terenu przy drodze na Niziny. Równocześnie informujemy, że ten teren przy drodze na Niziny zostanie ogrodzony taśmą i wysypywanie jakiegokolwiek gruzu może odbywać się za uprzednim zgłoszeniem do proboszcza lub Rady Parafialnej ze wskazaniem miejsca wysypania gruzu. Prosimy o dostosowanie się do tego ogłoszenia.

13. Zachęcamy gorąco do udziału w 33 – dniowych ogólnopolskich rekolekcjach, które są czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Propozycja jest skierowana i dostępna dla wszystkich ochrzczonych i wierzących. Rekolekcje „Oddanie 33” przynosi wiele owoców w osobistym życiu duchowym i rodzinnym parafian. W osobach oddanych Matce Bożej rozwija się głębokie nabożeństwo do Eucharystii, miłość do Kościoła, pragnienie konkretnej służby w rodzinie i w parafii, a także duch modlitwy, umartwienia i wynagradzania. Materiały do przeżycia tych Rekolekcji są dostępne w wersji tekstowej lub audiowizualnej. Znajdziemy je na stronie: www.oddanie33.pl; Pytania i szersze informacje można uzyskać: tel. 789 377 144, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Kiedyś Jan Paweł II pisał do biskupa Fatimy: „Zanim zmrok zapadnie nad naszą historią, Bóg odrzucony i odepchnięty przez człowieka przygotowuje mu schronienie. Tak, jak uczynił na Kalwarii, tak i teraz zawierza ludzkość Maryi, swojej i naszej Matce”. Rozpoczynając Rekolekcje „Oddanie 33” w niedzielę 29 listopada, 34 dzień zawierzenia wypadnie w urocz. Św. Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia.

14. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, także dla dzieci z dodatkami: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz inne … Od dzisiaj można nabywać u służby liturgicznej przy kościele świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prowadzonym przez Caritas Polska; Ofiara przynajmniej 6 zł za małe świece, a 15 zł za duże świece. Są też kartony do zrobienia lampionów po 3 zł. Na stoliku są kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień.

1