XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 WRZEŚNIA 2020 R.

1. Przychodzimy do Boga, aby wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie nas nim obdarza, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie, sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na niedzielnej Eucharystii. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przychodzimy na Mszę Św. wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi ? …
2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3. Nabożeństwo Fatimskie w dniu dzisiejszym rozpocznie się po Mszy Św. sprawowanej o godz. 18.00. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku prosimy młodzież z KSM-u i Lektorów; przy drugim – kobiety; przy trzecim dziesiątku różańca – mężczyzn, a przy czwartym – także kobiety. Przyjdźmy licznie i przynieśmy świece lub lampiony.

4. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Pół godziny przed Mszą Św. wieczorną będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przynieśmy ze sobą domowe krzyże …

5. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

6. We wtorek na wieczornej Mszy Św. rozpoczniemy Triduum Modlitw za Młodzież przed ich świętem patronalnym ku czci Św. Stanisława Kostki. W miarę możliwości ze względu na naukę i pracę zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież, szczególnie przygotowującą się do Bierzmowania, obydwa roczniki, czyli pierwsze klasy zawodowe i średnie oraz kl. VIII. Prosimy także rodziców młodzieży i dziadków i innych bliskich do modlitwy za młodzież.

7. Od siedmiu lat w parafiach naszej Ojczyzny odbywa się Peregrynacja figury Św. Michała Arch. z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano we Włoszech. W dniach 24 – 26 września Figura Św. Michała Arch. nawiedzi naszą parafię. Przygotujemy się do Nawiedzenia przez Nowennę do Św. Michała Arch. od wtorku po Mszach Św. wieczornych; w czwartek i piątek przed Mszą Św. wieczorną, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Figurę Św. Michała Arch. wprowadzimy procesyjnie do kościoła od samochodu kaplicy z naszego parkingu i podobnie będzie w sobotę, 26 IX, na zakończenie Nawiedzenia. Figurę poniesie kilka zmieniających się delegacji: strażacy, może też policja, młodzież, przedstawiciele grup apostolskich przy parafii. Prosimy też dzieci, zwłaszcza z przedszkola i młodszych klas szkoły podstawowej o przygotowanie strojów anielskich, aby w czwartek i sobotę mogły otaczać figurę Św. Michała Arch. w drodze do kościoła i na pożegnanie. Przygotujmy się duchowo przez skorzystanie ze spowiedzi św. w dni powszednie codziennie przed wieczorną Mszą Św. Program Nawiedzenia będzie podany w najbliższą niedzielę.

8. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po wieczornej Mszy Św.

9. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej od godz. 20.00 w pierwsze wtorki miesiąca, a w pozostałe wtorki według zgłoszeń.

10. Spotkanie Modlitewne będzie w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym dla chętnych …

11. W Czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17.00, w czasie której będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; „Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w czasie Jego modlitwy i cierpienia w Ogrójcu.

12. W piątek – w święto Św. Stanisława Kostki, po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Zachęcamy gorąco do poświęcenia chwili swojego czasu na modlitwę przed Najśw. Sakramentem, by powierzyć Panu Jezusowi wszystkie swoje sprawy, ufając, że Jezus się tym zajmie. Jeśli może być ktoś na konkretnej godzinie Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od zakrystii/ a w tygodniu będzie pod chórem. Wieczorem w piątek, Msza Św. będzie o godz. 19.00, a pół godziny wcześniej modlitwa za uzależnionych od alkoholu i innych nałogów oraz o trzeźwość w naszych rodzinach i w Ojczyźnie. Po Mszy Św. młodzież będzie prowadzić Adorację Najśw. Sakramentu. W piątek – w patronalne święto młodzieży, zapraszamy młodzież na Eucharystię o godz. 19.00 i Adorację po Mszy Św., szczególnie młodzież przed Bierzmowaniem, ale też wszystkich pozostałych i chętnych.

13. Serdeczne Bóg zapłać składa Parafianom z Gnojnika ks. Stanisław, misjonarz z Peru za ofiary złożone na potrzeby jego misji, które wyniosły 9.346,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na witraż w kwocie 1.000,00 euro.

14. W trzecią niedzielę września, zamiast zbierania ofiar w rejonach naszej parafii, prosimy o ofiary na renowację kościoła Św. Marcina w kopertach na tacę. Niektórzy parafianie wpłacają na konto naszej parafii, a ci, którzy tego nie uczynili mogą złożyć ofiarę, podpisując kopertę nazwiskiem, numerem domu i nazwą rejonu. Prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza. Obecnie w kościele św. Marcina trwają prace konserwatorskie przy północnej ścianie nawy kościoła w ramach dotacji z Urzędu Ochrony Zabytków z Krakowa, o której informowaliśmy już wcześniej. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne dobro naszej parafii, ufając, że Bóg, który zna nasze serca i nasze możliwości finansowe, wynagrodzi naszą ofiarność swym hojnym Błogosławieństwem, a Matka Najśw. i Św. Marcin swoim wstawiennictwem i opieką.

15. Na 30 września jest planowana pielgrzymka do Medziugorje; koszt 450 zł, 150 euro i 70 zł na testy; powrót będzie 7 października. Wiele osób z parafii i rejonu brzeskiego było zapisanych na pielgrzymkę; niektórzy z nich potwierdzili udział; prosimy o informację od pozostałych; są też miejsca wolne i można się zgłosić do niedzieli 20 września.

16. W najbliższą niedzielę jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej, gdyż w tym roku nie było ofiar na ten cel ze względu na epidemię, a są one składane przy adoracji Krzyża w Wlk. Piątek.

17. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Rycerz Niepokalanej”, „Królowa Różańca Świętego”, „Kościół nad Uszwicą”. Dla dzieci z dodatkami: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i inne. Na stoliku są też kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień.

1