XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 06 WRZEŚNIA 2020 R.

1. Gromadzimy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam, gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. Będąc świadomi obecności Chrystusa, mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych, wskazywać im właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba. Jesteśmy pyszni, nie znosimy, gdy ktoś nas upomina, zwraca uwagę, chce nas pouczyć. Świadomi swych grzechów, stańmy przed Bogiem w pokorze, by przyjąć Jego słowo, które poucza i niesie nam życie wieczne …

2. Dla dobra każdego z nas przestrzegajmy środków ostrożności, które są dostępne.

3. Dziś i jutro modlimy się za matki i niewiasty naszej parafii przed ich świętem patronalnym Narodzenia NMP. Jutro zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 i Eucharystię o godz. 18.00.

4. We wtorek – 8 września, przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. Nazywamy ten dzień Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy na Mszę Św., aby dziękować Bogu za narodzenie najpiękniejszej i najpotężniejszej kobiety świata, a zarazem naszej najlepszej Matki i Królowej.

5. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie we wtorek po wieczornej Mszy Św.

6. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej od godz. 20.00 w pierwsze wtorki miesiąca, a w pozostałe wtorki według zgłoszeń.

7. Spotkanie Modlitewne będzie w kościele w środę po nabożeństwie wieczornym dla chętnych …

8. W Czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17.00, w czasie której będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; „Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w czasie Jego modlitwy i cierpienia w Ogrójcu.

9. W piątek – na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież obecnych klas VIII na rozpoczęcie duchowego przygotowania do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Prosimy o obecność także ich rodziców.

10. W sobotę z Tarnowa wyjeżdża kolejna pielgrzymka do Medziugorje; koszt 450 zł, 140 euro i 70 zł na test; powrót w następną sobotę rano; w zakrystii są informacje.

11. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00.

12. W niedziele – 13 września, będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 /a nie 17.00!/, a potem różańcowa procesja fatimska z figurą Matki Bożej; do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy młodzież z KSM-u i Lektorów.

13. Składka na cele diecezjalne będzie w najbliższą niedzielę.

14. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Kościół nad Uszwicą”. Na stoliku są też kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień. Pod chórem są jeszcze do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”, które zostały z tamtej niedzieli; zachęcamy – są ciekawe tematy i świadectwa.

1