XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02 SIERPNIA 2020 R.

1. „Jam jest chleb życia” – przypomina dzisiaj Jezus. Dziękujemy Mu za to, że przychodzi do nas w każdej Eucharystii, by nasycić nasz najgłębszy głód, że daje nam siebie z bezinteresownej miłości, że sam jest pokarmem na życie wieczne. Dziękujemy za Jego bliskość i rzeczywistą obecność w kruchych postaciach chleba i wina. Jezus uzdalnia nas do świadczenia o Bogu Ojcu i do przyciągania swoim życiem do Niego innych, spragnionych i złaknionych ludzi …

2. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej, jak również w dni powszednie. Ponieważ ciągle pojawiają się w różnych miejscach ogniska zachorowań na koronawirusa, dlatego też zwracajmy uwagę na odległości od siebie /poza domownikami/ i pamiętajmy, aby być w maseczkach, bo jest to znak naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem; korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk, które znajdują się przy wszystkich wejściach do kościoła. Zachowujmy środki ostrożności, które są dostępne; dbajmy o bezpieczeństwo własne i bliźnich, także w innych miejscach, gdzie jesteśmy w tygodniu. Bezdotykowy automat na wodę święconą dziś jest w innym miejscu niż w tygodniu.

3. Msze Św. o godz. 6.30 w poniedziałek, wtorek i czwartek będą sprawowane w kaplicy i wejście będzie też przez kaplicę, a Komunia Św. jest wówczas przy głównym ołtarzu.

4. W pierwszą środę, podczas wieczornego nabożeństwa, zostanie poświęcona figura Św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Niech to będzie okazja do częstej modlitwy przez wstawiennictwo Św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.

5. W I Czwartek - od godz. 16.30 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.15 będzie wspólnie odmawiany „Czerwony Różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. X – Matki Bożej Bolesnej, zelator – p. Krystyna Pasek oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i spotkanie formacyjne dla uczestników Grup „czerwonego różańca” w kaplicy. W I czwartek wypada święto Przemienienia Pańskiego. Od dziś do niedzieli, 9 sierpnia, odbywa się Tygodniowy Odpust w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. „Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy – to okazja do naszej odpowiedzi na zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w czasie Jego modlitwy, krwawego potu i cierpienia w Ogrójcu.

6. W I piątek miesiąca - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa Serca będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; modlitwą i ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy. Po nabożeństwie wieczornym będzie w kaplicy zmiana tajemnic dla róż dzieci i młodzieży.

7. Spowiedź św. z okazji pierwszego piątku będzie: • Dla dzieci – w środę od godz. 17.00;
• Dla młodzieży – w czwartek od godz. 17.00;
• Dla dorosłych – w piątek od godz. 17.00.

8. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona „Księga Trzeźwości”, w której pierwsze wpisy są z 1844 roku. Zachęcamy do wpisu osoby podejmujące abstynencję w miesiącu sierpniu czy też na jakikolwiek inny, krótszy czy dłuższy okres czasu. Jeśli ktoś nie chce ujawniać wszystkich swoich danych, to przynajmniej podajmy imię i swój wiek, czy też intencję, w której podejmujemy abstynencję, bo może mamy jakąś szczególną …

9. Trwa jeszcze zbiórka nakrętek na budowanie studni w krajach misyjnych tam, gdzie brakuje wody. Pojemnik jest przy głównym wyjściu z kościoła.

10. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00. Składka na tacę będzie na Uniw. Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie.

11. Ks. Marek zaprasza na „spacer miłosierdzia” we wtorek od godz. 20.00 przy kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej.

12. Dzisiaj w wielu kościołach można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. W naszej parafii ten odpust został przeniesiony przez Abpa Wiktora Skworca na dzień 11 listopada i dzięki temu możemy wtedy zyskać odpust zupełny na Św. Marcina w tym nowym kościele.

13. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, „Rycerz Niepokal.”, nowy „WPiS”, a także wakacyjne numery: „Małego Gościa Niedzielnego”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”oraz „Moje Pismo Tęcza”… Przy filarach z przodu kościoła są ciekawe książki o Mszy Św. /5 zł/; w zakrystii - piękne wydanie książki „Dekalog” /33 zł/.

1