XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LIPCA 2020 R.

1. Gromadzimy się na Eucharystii, aby słuchać słowa Bożego i składać dziękczynienie Bogu. Słowo Boże jest jak ziarno, które Bóg wrzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie. To wszystko, co ogłasza Pismo Św., spełniło się i spełni równie w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy radosną nowinę o zbawieniu. Słuchajmy uważnie Boga i dziękujmy za wszystkie obietnice zbawienia …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00

3. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. Ciągle jednak zwracajmy uwagę na odległości od siebie /poza domownikami/ i pamiętajmy, aby być w maseczkach, bo jest to znak naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem. Korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk, które znajdują się przy wszystkich wejściach do kościoła. To wszystko dla naszego większego bezpieczeństwa.

4. Jutro przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.30, a potem, różańcowa procesja fatimska. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy X, XI i XII Grupę „Czerwonego Różańca”/rozważania są w zakrystii/.

5. Dzisiaj rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Św. Szymona w Lipnicy Murowanej. W pielgrzymce pieszej do Lipnicy pójdziemy we wtorek; wyjście o godz. 16.00 od kościoła Św. Marcina; chwila odpoczynku w Gosprzydowej i wraz z parafianami z Gosprzydowej wyruszymy do Lipnicy, tym razem do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 19.00 będzie Msza Św., także w naszych intencjach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież i dzieci. Jeśli są osoby chętne na powrót z Lipnicy busem, to prosimy dziś zgłosić w zakrystii do wieczora.

6. We wtorek Msza Św. o godz. 6.30 będzie sprawowana w kaplicy i wejście też będzie przez kaplicę.

7. W Czwartek - od godz. 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. Intencje do modlitwy różańcowej można podać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. „Godzina Święta” – od godz. 23.00 do północy – to czas naszej obecności przy Panu Jezusie podczas Jego cierpienia w Ogrodzie Oliwnym.

8. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24- godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. To czas na osobistą modlitwę przed Panem Jezusem obecnym w Eucharystii. Jeśli może ktoś być na konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy się wpisać na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od str. zakrystii/, a w tygodniu będzie pod chórem. Rozpoczynając Adorację po Mszy Św. wieczornej będzie chwila wspólnej modlitwy za uzależnionych i o trzeźwość w naszych rodzinach. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy Św. wieczornej.

9. „Spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w pierwszy wtorek miesiąca od godz. 20.00, na który zaprasza ks. Marek. W inne wtorki – na zgłoszenie.

10. Można jeszcze przynosić nakrętki na budowanie studni w krajach misyjnych tam, gdzie brakuje wody. Pojemnik na nakrętki jest przy głównym wyjściu z kościoła, /między szklanymi drzwiami, a głównymi/.

11. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary /30 zł od rodziny/na potrzeby obu naszych świątyń, a zwłaszcza renowację kościoła św. Marcina, a przy tej okazji można składać ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza /50 zł od rodziny/. W zakrystii są listy na rejony, bardzo prosimy o ich zabranie. Przy pracach konserwatorskich w kościele św. Marcina potrzebujemy też środków własnych na dołożenie do kwot, które otrzymujemy z dofinansowania. Szukamy ewentualnych fundatorów na dalsze witraże w naszym nowym kościele. Te dwa małe okna, które są po obu stronach wykonanego ostatnio witrażu z dziesięcioma tajemnicami różańca, mają przedstawiać:
a/ Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego;
b/ Św. Andrzeja Bobolę, Patrona Polski. Koszt witrażu jednego okna wynosi 28 – 30 tys. zł; Zaś okno nad chórem, które będzie przedstawiać Patrona naszej parafii – św. Marcina; koszt witraża to 46 – 48 tys. zł. Jeśli będą fundatorzy /to może być więcej niż jedna rodzina do jednego okna/ wykonanie zajmuje około pół roku czasu. Gorąco zachęcamy, bo widzimy jak piękny jest witraż wykonany w oknie północnej ściany kościoła. Kolejne dziesięć tajemnic różańca będzie w witrażu w dużym potrójnym oknie w kaplicy.

12. W czwartek wypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. To dobra okazja, aby odnowić swoje oddanie Maryi i podziękować za Jej opiekę i wstawiennictwo w codziennym życiu, szczególnie dla tych, którzy noszą „cudowny medalik” lub „szkaplerz maryjny”.

13. Dziś przy kościele jest zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu poważnego niedowładu rączek 11-letniego Mateuszka Balcerowiaka, który czeka na operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech; ofiary zbiera jego babcia; serdeczne Bóg zapłać za życzliwe wsparcie.

14. Na stronie internetowej naszej parafii jest informacja o bezpłatnej pomocy, której udziela Fundacja „Auxilium” rodzicom i nastolatkom pn. „detoks cyfrowy”, odnośnie uzależnienia od telefonów komórkowych i podobnych środków komunikacji.

15. W najbliższą niedzielę składka na tacę jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

16. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, „Rycerz Niepokalanej”, a także „Mały Gość Niedzielny” z ciekawym dodatkiem na wakacje; gazetki dla dzieci: są na wakacje „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami oraz „Moje Pismo Tęcza”…

1