XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 MARCA 2017 R.

1. „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” – mówi dziś Jezus. Wiele otrzymujemy każdego dnia, ale warto zadać sobie pytanie, jak bardzo za to dziękujemy i czy w ogóle dostrzegamy w tym dar. A może uważamy, że to nam się po prostu należy. Dobro, które jest naszym udziałem, przekazywane dalej rośnie, ubogaca zarówno innych, jak i nas samych. To jest niejako nasze zobowiązanie do dzielenia się z innymi tym, co otrzymaliśmy. I nie jest tu mowa tylko o dobrach materialnych, ale także o miłości, radości, życzliwości, naszym czasie. Również o dzieleniu się wiarą w kochającego Boga …

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała z procesjami eucharystycznymi. Dziś po Mszy Św. o godz. 11, a w dni powszednie odbywają się:
• Po Mszy Św. o godz. 7.00 – w kościele św. Marcina;
• Po Mszy Św. o godz. 18.00 – w nowej świątyni. W czwartek na zakończenie Oktawy, rano i wieczór będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

3. W czwartek zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po modlitwie w ciszy o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

4. Tym razem także w środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msza Św. z procesją eucharystyczną będzie tylko o godz. 18.00 w nowej świątyni.

6. W piątek będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze Św. będą sprawowane:
• Dla Gimnazjum w Gnojniku – o godz. 8.00 – kościół św. Marcina;
• Dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola – o godz. 10.00 – kościół Matki B. Fatimskiej. Do uczestnictwa we Mszy Św. zapraszamy nauczycieli, wychowawców i rodziców. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza Św. tylko w nowym kościele po różańcu odmawianym o godz. 7.00 rano.

8. Z racji zakończenia roku szkolnego dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św.:
• Dzieci – w środę – od godz. 16.30;
• Młodzież – w czwartek – od godz. 16.30.

9. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w poniedziałek, Parafialnego Oddziału Caritas – we wtorek, a Rycerstwa Niepokalanej – w piątek po nabożeństwie wieczornym.

10. W najbliższą środę ok. godz. 13.00 na parkingu przy nowym kościele będą rozdzielane przez Caritas jabłka z nadwyżek żywnościowych.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” … Można też nabyć ciekawe książki ks. Mariusza Bernyś, kapelana największego szpitala klinicznego w Warszawie, który dzieli się doświadczeniem swojej posługi wśród chorych; ukazuje ich sylwetki w walce z chorobą, cierpieniem i śmiercią, a zarazem ogrom Bożego Miłosierdzia i skuteczne wstawiennictwo Matki Bożej i Świętych, zwłaszcza św. Jana Pawła II. Warto sięgnąć po takie książki [„Szpital na Banacha” – 12 zł; „Kochankowie z oddziału intensywnej terapii” – 25 zł; „Odpocznij przy Sercu moim” – o uzdrowieniu przez miłosierdzie – 18 zł]. Gazeta z serii „dobre nowiny” na czerwiec, z ciekawymi świadectwami i artykułami, jest dziś do zabrania przy wyjściu z kościoła.

1