NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. 04 CZERWCA 2017 R.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pośrodku przepełnionych strachem uczniów stanął Jezus ze słowami: „Pokój wam!”. Uczniowie otrzymali Ducha Świętego wraz z nakazem wyjścia do ludzi z Dobrą Nowiną. Także do nas Jezus mówi: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Weźmijcie Ducha Świętego!”. Trwanie w lękach i obawach zamyka nas na Bożą rzeczywistość. Choć może tak jest nam czasem wygodniej. Przyjęcie Ducha Świętego to decyzja. Duch Święty ma moc otworzenia drzwi do naszych serc, uzdrowienia naszych lęków i przepełnienia nas radością z bliskiej obecności Boga, którą będziemy chcieli się dzielić z innymi …

2. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny, więc także obowiązku przyjęcia Komunii Św. wynikający z trzeciego przykazania kościelnego.

3. Jutro będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. będą sprawowane w nowej świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak gorąco zachęcamy do udziału w Eucharystii. Składka na tacę jutro będzie na cele charytatywne.

4. W liturgii tego tygodnia we czwartek jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Tym razem w środę, a nie w czwartek, zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

6. W czwartek- od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu:najpierw modlitwa w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

7. W piątek o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie trwać do soboty rano. Zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi chwili czasu na osobiste spotkanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Okocimiu. U nas zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. W niedzielę, 11 czerwca, wybieramy się z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.00 i ok. godz. 16.00 w Gosprzydowej będzie sprawowana Eucharystia w intencjach całej naszej Parafii i wszystkich Parafian. Dlatego też nie będzie Mszy Św. popołudniowej u nas o godz. 17.00 !. Zapraszamy na godz. 16.00 do Matki Bożej w Gosprzydowej. Zachęcamy serdecznie do licznego udziału, także dzieci i młodzież, żeby miał kto prowadzić śpiew podczas drogi i też prosimy młodzież z instrumentami muzycznymi.

10. Już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz – przy zakrystii nowego kościoła – Domy od Uszwi i Niziny; II ołtarz – po wyjściu z parku – Wójtówka; III ołtarz – przy Betanii – KSM; IV ołtarz – przy kościele św. Marcina – Domy przy Drodze do Nowego Sącza.

11. Wyjazd na Forum Ewangelizacyjne „Godzina Miłosierdzia” w Krynicy Zdroju będzie w najbliższą sobotę o godz. 7.30 od kościoła św. Marcina.

12. W niedzielę, 18 czerwca, przypada Diecezjalne Święto Rodziny.Główne obchody tego święta będą, jak co roku, przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Msza Św. będzie o godz. 10.00 pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Jeża. Po Mszy Św. festyn rodzinny. Nasza parafia organizuje wyjazd do Starego Sącza dla dekanatu brzeskiego. Koszt 15 zł dla dorosłych, a 7 zł dla dzieci do lat 16; wyjazd z przystanku przy Remizie o godz. 8.15. Zachęcamy do udziału, zgłoszenia w zakrystii.

13. Pierwsza Msza Św. po kilkumiesięcznej przerwie będzie odprawiana w kościele św. Marcina w Boże Ciało o godz. 7.00.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – jest początek miesiąca, więc są nowe numery miesięczników, także dla dzieci, jak „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” …1