IV-ta NIEDZIELA ADWENTU 18 GRUDNIA 2016 ROKU

1.      Na wieńcu adwentowym płonie już czwarta świeca. Przyjście Pana jest bliskie. Ile jest w nas wiary
w Bożą obietnicę ? Na ile ufamy Bogu w naszym życiu ? Dziś widzimy Józefa, który mimo, że nie rozumiał, co się dzieje i bał się, to jednak bez kalkulowania, czy zbytniego ociągania podjął się realizacji anielskiego polecenia. Był gotowy. Czy my też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Bóg kieruje do każdego z nas ? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana ? …
2.      Zapraszamy naRoraty w ostatnim tygodniu Adwentu, które są sprawowane:
·         w kościele św. Marcina– we wtorek i czwartek o godz. 7.00;
·         w nowej świątyni– w poniedziałek i środę o godz. 18.00,
a w piątek o godz. 17.30, zaś w sobotę, w dzień wigilijny  – o godz. 7.00.
Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinkiku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach.
3.      Nowenna do Dzieciątka Jezusjest odprawiana dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00, a w tygodniu
po Roratach.
4.      Jutro na Roratach zostanie uroczyście wniesione do naszej świątyni „światło z Betlejem”– miejsca narodzenia Chrystusa. Jutro po Mszy Św. i w ciągu tygodnia będzie go można zabrać do domu, trzeba tylko przynieść ze sobą lampion ze świecą, czy świecę z głębszą osłonką, aby ogień zanieść do domu.
5.      W najbliższy wtorek będzie w naszej parafii spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów
z dekanatu brzeskiego. Spowiedź św. będzie w godz. 14.00 – 16.00 i 16.30 – 18.00. Skorzystajmy ze spowiedzi na miejscu, a przede wszystkim oczyśćmy nasze serca, abyśmy w prawdziwej radości
i z Bogiem w sercu mogli przeżywać święta Narodzenia Pańskiego. Warto pamiętać o słowach wielkiego poety Adama Mickiewicza: „Wierzysz, że Chrystus narodził się w żłobie – biada, jeśli nie narodzi się
w tobie!” …
6.      W czwartek – od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, w czasie której o godz. 17.30 będziemy modlić się przez orędownictwo św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, prosząc o ich pomoc w codziennej walce dobra ze złem w naszym życiu, także w naszych rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie.
7.      Młodzież trzecich klas gimnazjum prosimy na Roraty w środę, jak również prosimy ich rodziców.
8.      W najbliższą sobotę, wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy w gronie najbliższych do wspólnej wieczerzy, którą rozpoczynamy zapaleniem świecy wigilijnej, odczytaniem Ewangelii
o narodzeniu Jezusa, wspólną modlitwą rodzinną, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd
i pastorałek. We Wigilię starajmy się zachować tradycyjnie post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych i alkoholu przy wieczerzy wigilijnej.
9.      O północy zapraszamy na Pasterkę, którą rozpoczynamy radosne świętowanie Narodzin Zbawiciela świata. W niedzielę, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Św. będą sprawowane jak co niedzielę, natomiast w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.
Składka na tacę na Pasterce jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia; w urocz. Bożego Narodzenia na dalsze prace przy nowej świątyni; w św. Szczepana – na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II
w Krakowie i Tarnowie. Wejście na chór na Pasterce i w czasie świąteczno – noworocznym.
10.  W zakrystii, za dobrowolne ofiary,  można jeszcze nabywać u pana kościelnego opłatki wigilijne.
11.  Dziś po każdej Mszy Św. prosimy na chwilę do zakrystii Szafarzy Komunii Św.
12.  Przypominamy, że w sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze z Caritasu na żywność, którą możemy podzielić się na Święta z bardziej potrzebującymi od nas. Niech przykład św. Brata Alberta i innych Apostołów Miłosierdzia zachęca nas do otwartości i życzliwości wobec naszych bliźnich.
13.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …
„Gość Niedzielny” …. i inne czasopisma , m.in. nowy „WPiS”, dwumiesięcznik pt. „Królowa Różańca Św.”{gdzie jest bardzo dużo świadectw doznanych łask przez orędownictwo Matki Bożej, np. dzięki Nowennie Pompejańskiej};„Dominik” z płytą, „Promyczek Dobra” i jeszcze „Mały Promyczek” …
Przy kościele u służby liturgicznej można nabywaćświece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara przynajmniej 5 zł, a za większe świece wigilijne  –  ofiara 12 zł.
Postarajmy się, aby wszystkie świece wigilijne zostały wykupione, jako dar naszych serc …

1