XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 LIPCA 2016 R.

1. Jezus mówi dziś w Ewangelii, że życie człowieka nie zależy od tego, co posiada. Na pewno czujemy się bezpieczniej, mając regularnie zasilane konto w banku, a do tego jakieś oszczędności. Życie wydaje się lepsze, kiedy możemy sobie pozwolić na kupno różnych rzeczy. A tymczasem śpiewamy w Psalmie: „Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką”. Nasze życie tak naprawdę zależy od Boga. Bo na cóż zdadzą się markowe ubrania i najnowsze smartfony, kiedy nie będziemy sercem zwróceni do Boga? Przecież w jednym momencie wszystko możemy stracić. Nie utracimy jedynie więzi z Bogiem, naszym Stwórcą i Panem, kiedy będziemy się do Niego uciekać.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.; • Czwartek – św. Jana Vianneya, kapł., patrona proboszczów; • Sobota – święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypadają: • I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, w czasie której najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, a potem okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 będzie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy nasze i świata oraz prośba o nowe powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii; do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Grupę V – św. Jana Pawła II, zelator p. Stefania Górowska; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; • I piątek – nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 /św. Marcin/ i po Mszy Św. o godz. 18.00 /Matki B. Fatim./; ofiary na tacę jako nasza pomoc dla misjonarzy; • I sobota – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy Róże Ojców /rozważania w zakrystii/.

4. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca będzie: • dla dzieci – w środę od godz. 16.30; • dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.00 (!); • dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

5. Jeszcze dziś są w parafii zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Od dnia 1 sierpnia w parafii św. Jakuba w Brzesku.

6. Dzisiaj rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Program jest podany na plakatach przy kościele. Za tydzień jest Odpust w Okocimiu.

7. Składka na tacę w najbliższą niedzielę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

8. Jeszcze w tym tygodniu prosimy o przyniesienie do zakrystii plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, w ramach akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej: „Tornister pełen uśmiechu”, aby od najbliższej niedzieli mogły je zabrać potrzebujące rodziny.

9. Podsumowanie i podziękowanie w związku z Światowymi Dniami Młodzieży będzie za tydzień …

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Są miesięczniki: „Nowy List”, „Biblia krok po kroku”, „Kościół nad Uszwicą” …, a dla dzieci wakacyjny „Promyczek Dobra”. W zakrystii są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/, także płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/.

1