XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam o znaczeniu łaski Bożej w naszym życiu. Moc Boga wyprzedza nasze kroki i oczekuje nas na końcu drogi, którą idziemy. Uczestnicząc w Eucharystii oddajmy Panu historię naszego życia, teraźniejszość i przyszłość i ufnie prośmy, aby Boża łaska zawsze nas uprzedzała i stale nam towarzyszyła, byśmy potrafili otwierać nasze serca i pozwalali przyjąć Bożą opiekę.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ... Po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na dzieło "Fundacji Nowego Tysiąclecia", wspierające stypedniami młodzież z rodzin wielodzietnych i ubogich. Odbywa się to w ramach obchodów XV Dnia Papieskiego, pod hasłem: Jan Paweł II - Papież Rodziny.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.; * czwartek - św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.; * piątek - św. Jadwigi Śląskiej, Patronki budownictwa sakralnego; * sobota - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Komunia Św. od poniedziałku będzie udzielana tylko podczas Mszy Św., a wtedy całe nabożeństwo, łącznie z Mszą Św., przedłuży się o zaledwie 20 min. Ufamy, że każdego, spośród dzieci, młodzieży i dorosłych stać na to, aby ofiarować Bogu ten czas, uczestnicząc w najwspanialszej i najbardziej owocnej modlitwie, jaką jest Eucharystia. Podczas tegorocznych nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za prześladowanych chrześcijan, za nasze rodziny i Ojczyznę oraz za uczestników Synodu w Rzymie poświęconego rodzinie.

5. We wtorek, 13 października, wypada ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 będzie sprawowana Msza Św., a potem procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Do prowadzenia różańca i zarazem do niesienia figury przy I i V dziesiątku różańca prosimy KSM z Gnojnika; przy II - kobiety; przy III - młodzież; przy IV - mężczyzn. Przynieśmy świece i przyjdźmy jak najliczniej.

6. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Różaniec będzie odmawiany przez wstawiennictwo św. O. Pio. Prosimy napisać prośby i podziękowania i te intencje będziemy powierzać Bogu podczas różańca. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. O. Pio.

7. W piątek - podczas nabożeństwa różańcowego będziemy prosić o wstawiennictwo bł. Karolinę Kózka i po Mszy Św. będzie ucałowanie jej relikwii.

8. W tym tygodniu prosimy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. wieczorną młodzież z gimnazjum: * klasy II - w środę; * klasy III - w piątek. Prosimy także o udział w tych nabożeństwach rodziców tej młodzieży.

9. Spotkania w tym tygodniu będą dla: kandydatów na ministrantów, DSM-u, KSM-u, lektorów i ministrantów - według ustalonego planu.

10. W najbliższą niedzielę, we wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, przypada Dzień Służby Zdrowia. Jest to zarazem Światowy Dzień Misyjny i składka na tacę będzie w tym dniu na misje. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Bardzo prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza, tym bardziej, że z racji porządków na cmentarzu z okazji uroczystości Wszystkich Świętych jest kilka kontenerów śmieci do wywiezienia. Prosimy też o segregowanie śmieci, by trawy i ziemi nie wrzucać do metalowego kontenera.

11. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwie wieczornym w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów z racji Dnia Edukacji Narodowej czyli Dnia Nauczyciela.

12. Przychodzących wcześniej na nabożeństwa różańcowe prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /15 min. przed różańcem/, w intencji najbliższych wyborów parlamentarnych w Polsce, abyśmy wybrali ludzi odpowiedzialnych, uczciwych i kierujących się wartościami wiary i moralności. Ostatnie lata rządów spowodowały to, że my ludzie wierzący czujemy się w naszej Ojczyźnie coraz bardziej nieswojo, przez ośmieszanie naszych wartości, przez propagowane treści, jak ideologia gender, in vitro czy łatwe uzgadnianie płci. Prośmy o rozsądek dla Polaków, o światło i moc Ducha Świętego, byśmy byli rzeczywistym królestwem Jezusa i Maryi. Wtedy możemy myśleć o pomyślnej przyszłości. Bez Boga nigdy!

13. W niedzielę 18 października członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać po każdej Mszy Św. przed kościołem płytki ceramiczne ręcznie wykonane z wizerunkami kościołów: jedna - św. Marcina, druga - Matki Bożej Fatimskiej. Ofiara za jedną płytkę to 20 zł, z czego 5 zł pozostanie na kościół.

14. W miniony piątek zostały przywiezione dzwony na główną wieżę naszego nowego kościoła. Mają imiona: "Maryja" i "Józef", ważą 700 i 420 kg. Ich poświęcenie odbędzie się w sobotę, 31 października, na Mszy Św. o godz. 17.00 przez Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Już teraz zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość. Dopóki dzwony są w kościele można robić zdjęcia i je oglądać.

15. Zachęcamy gorąco do udziału w VII Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się po Mszy Św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku o godz. 11.30, a zakończy się na Placu Kazimierza.

16. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", nowy numer "Cuda i Łaski Boże", "Nasza Arka" i jej numer specjalny z nauczania św. Jana Pawła II oraz nowy numer "Miłujcie się" i inne ... Jest też "Dominik" z płytą dla dzieci z klas drugich i "Promyczek Dobra" z naklejkami w środku. Przy kościele u służby liturgicznej są też kalendarze ścienne na 2016 rok: z papieżem Franciszkiem, misyjne i ze św. o. Pio - po 4 zł, a z "Gościa Niedz." po 5 zł. W zakrystii są Kalendarze Rolnika po 19 zł. W zakrystii są też bardzo pouczające i na czasie książki: "Wygaszanie Polski" oraz "Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej" napisana przez Krzysztofa Szczerskiego, będącego w Kancelarii obecnego Prezydenta.

1