NIEDZIELA WIELKANOCNA - 20.04.2014 r.

1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się oktawa Wielkanocy. Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze Św. będą sprawowane tylko do południa: w kościele św. Marcina - 7.00; w kościele M.B.Fatimskiej - 9.00 i 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. Składka na tacę jest na KUL. W oktawie Wielkanocy od wtorku do piątku są sprawowane Msze Św. o godz. 18.00. We wtorek i piątek - też rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 7.00.

2. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od g. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na różańcu przyzywając wstawiennictwa św. O. Pio. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Podziękowania i prośby prosimy składać przy głównym ołtarzu.

3. W piątek o godz. 17.00 będzie po raz pierwszy odprawiana w naszym kościele tzw. "Droga Światła", która zawiera też 14 stacji od Zmartwychwstania Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. Jest ona prowadzona w wielu parafiach, m.in. w Brzesku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku będzie o godz. 16.40, a w sobotę o godz. 7.00, zamiast różańca.

5. W najbliższą niedzielę w rejonach naszej parafii będzie zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: * młodzieży wraz z ks. Rafałem za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego, za Drogi Krzyżowe, prowadzone o godz. 20.00 i w terenie naszej parafii; * panom: Markowi Białce, Michałowi Seremakowi i Janowi Trojanowi za śpiewaną Pasję w Niedzielę Palmową i Wlk. Piątek; * OSP z Gnojnika za służbę przy Bożym Grobie i włączenie się w procesję Rezurekcyjną; * Orkiestrze dętej za uświetnienie Rezurekcji; * Liturgicznej Służbie Ołtarza; * Dziewczętom śpiewającym psalmy; * panu Organiście, panu Kościelnemu, Dominikowi Karaś za zastępstwo za p. Kościelnego, pani Barbarze Kopeć i innym osobom, które służyły jakąkolwiek pomocą.

7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie wraz z ich rodzicami w piątek o godz. 16.00 w nowym kościele.

8. W związku z radosną uroczystością kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II, która odbędzie się w Rzymie w Niedzielę Miłosierdzia - 27 kwietnia, nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00, abyśmy mogli, dzięki transmisji telewizyjnej, uczestniczyć w tej pięknej uroczystości. W najbliższą niedzielę pozostają więc Msze Św. o godz. 7.00 /św. Marcin/, o godz. 9.00 i 17.00 /M.B.Fatimskiej/. Prosimy przystroić okna domów w emblematy papieskie lub inne religijne i wywiesić flagi biało - czerwone, które niech już zostaną do dnia 4 maja, gdyż wtedy będziemy w naszej parafii obchodzić dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Za tydzień Odpust w Brzesku, w parafii pw. Miłos. Bożego - Suma o g. 15.15.

9. Dziś w świątecznym wydaniu "Gościa Niedz." jest m.in. o tym, dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, ale chce żyć wiecznie ?; we Francji co roku kilka tysięcy dorosłych przyjmuje chrzest w Wigilię Paschalną - historie młodych Francuzów, którzy uwierzyli i trafili do Kościoła. Jest jeszcze "Kościół nad Uszwicą" i inne czasopisma ... W zakrystii można zakupić "Modlitewnik za wstawien. św. Jana Pawła II" [w oprawie bordowej - 8 zł; a w oprawie granatowej - 10 zł].
1