V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 07 MAJA 2023 ROKU

1.      „W domu mego Ojca jest mieszkań wiele”– zapewnia nas dziś Jezus

w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie

do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy dzisiaj, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie obecnego w Eucharystii …

 

2.     Dzieci I – komunijne rozpoczynają od jutra „Biały Tydzień”,czyli udział w codziennej Mszy Św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

Serdeczne Bóg zapłać składamy Rodzicom dzieci I – komunijnych za Dar ołtarza, ofiarę tysiąca złotych na potrzeby naszej parafii. Zostały za to kupione 4 alby dla księży

i jeden ornat złoty.

3.     Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożejsą odprawiane w niedziele i święta

o godz. 16.40, w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00, a w czwartek i najbliższą sobotę, będzie najpierw Nabożeństwo, a potem Msza Św.

4.     Msze Św. o godz. 6.30 od jutra do piątku  będą sprawowane w kaplicy.

5.     W dniach 7 – 13 maja w naszej parafii odbywa się Krucjata Modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Intencja każdego dnia jest złączona z Mszą Św., cząstką Różańca Św. i Nabożeństwem Majowym. Intencje są na stronie internetowej naszej parafii i na plakacie w gablocie ogłoszeń. Różaniec jest odmawiany dziś o godz. 16.10, od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a w sobotę podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Do prowadzenia cząstki Różańca prosimy:

·         dzisiaj – Rycerstwo Niepokalanej;

·         poniedziałek – Rada Parafialna;

·         wtorek – Grupy „czerwonego różańca”;

·         środa – Caritas;

·         czwartek – Akcja Katolicka;

·         piątek – DSM

·         sobota – Rodzice dzieci I – komunijnych,

6.     Jutro przypada uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika.

7.     Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentuwraz z modlitwą różańcową i Komunią Św. będzie we wtorek w godz. 21.00 – 22.00; zapraszamy …

8.    Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej podjęła sztafetę modlitwy w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, która trwa od 2 kwietnia do 22 października. Nasz Oddział Parafialny Akcji Katolickiej podejmuje tę modlitwę we czwartek – 11 maja. Będzie podczas Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 i Mszy Św. o godz. 18.00.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę czwartkową modlitwę …

 „Godzina Święta” w czwartek - od godz. 23.00 do północy …

9.     W sobotę– 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskiez procesją różańcową po Mszy Św. o godz. 18.00.

Do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy Rodziców dzieci I – komunijnych. Przyjdźmy jak najliczniej.

10.Uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Matki Bożej Fatimskiejbędzie

w niedzielę 14 maja. Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Do udziału prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, OSP z Gnojnika, noszących feretrony, sztandary i chorągwie,  dzieci I – komunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia …

Kazania na każdej Mszy Św. będzie głosił i też przewodniczył Sumie Odpustowej znany nam Ks. Stanisław Reś, obecnie przebywający w swojej rodzinnej parafii, przy sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie na Śląsku.

 

 

11.  W dalszym ciągu prosimy o osobę, która by się podjęła zadania administrowania naszym cmentarzem parafialnym ; kontakt z proboszczem.

12. Pielgrzymka w dn .28 – 30 lipca do Krzeszowa, Barda Śląskiego, Wambierzyc i Kotliny Kłodzkiej;  lista rezerwowa …

13. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po nabożeństwie wieczornym.

14. Zmiana tajemnic różańcowych  dla Róż Matek i Ojców będzie za tydzień po Mszy Św.

o godz. 7.00 i 9.00.

15. Czasopisma katolickie na stoliczku pod chórem. Tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, nowe miesięczniki dla dzieci i inne miesięczniki …   

Kartki z intencjami Mszy Św. są przy gazetach.

Album  o budowie naszej świątyni jest ciągle dostępny w zakrystii.

 

1