MONOGRAFIA KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W GNOJNIKU

Monografia kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku

- Niedawno byliśmy świadkami wiekopomnego wydarzenia jakim była konsekracja kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku. Zapewne to wielkie dzieło nie mogłoby powstać gdyby nie praca i zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli. Aby ich ofiara i trud nie został zapomniany, nasz parafianin podjął się napisania książki bogato ilustrowanej zdjęciami i dokumentami związanymi z historią budowy nowego kościoła – mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii i budowniczy kościoła.

Publikacja zawiera 240 kolorowych stron formatu A4 i obejmuje ponad tysiąc zdjęć z życia parafii. Wydawcą książki jest fundacja PRO MEMORY.

Jednostkowy koszt opracowania, składu graficznego, wydruku oraz oprawy albumu książkowego wyniósł niecałe 70,00 złotych. Wolą autora było, aby całkowity dochód uzyskany z ofiar przekazanych w zamian za historyczny album, został w całości przekazany na potrzeby kościoła i parafii. Autor zrzekł się wszelkich honorariów.


1