NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - 24 KWIETNIA 2022 R.

1.      „Pan mój i Bóg mój!” -  wyznajemy, patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz z Apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia każdego z nas z wyrozumiałością pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejsze Święto Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem: „Jezu, ufam Tobie”

2.     Dziś przy kościele służba liturgiczna zbiera ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez cały rok przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

3.     Adoracja Najśw. Sakramentuw godz. 20.30 – 21.30 będzie we wtorek {różaniec, Komunia Św., modlitwa osobista w ciszy} zapraszamy …

4.     W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 17.00, podczas niej nabożeństwo ku czci  Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich. 

„Godzina Święta” w czwartek od 23.oo do północy; zapraszamy …

5.     W piątekpo Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Niech to będzie czas naszej walki o Błogosławieństwo Boże dla Polski i naszych Rodzin, ponieważ świat wokół nas niesie wiele zagrożeń i niepewności, co do naszej przyszłości. Dlatego znajdźmy chwilę czasu w ciągu dnia lub w nocy, na modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym. Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy wpisać się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /ołtarz Bożego Miłosierdzia/, a w tygodniu będzie pod chórem.

6.     W czasie tej Adoracji zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju, który rozpocznie się o godz. 17.00 odmówieniem dwóch części Różańca, a po Mszy Św. ks. Krzysztof wraz z KSM-em i Zespołem „Rachel” poprowadzą chwilę wspólnej Adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.

7.     Pierwsze Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej będzie w sobotę, 30 kwietnia; w soboty, niedziele, święta i czwartki będzie przed Mszą Św. wieczorną;

W soboty o godz. 17.40, w niedziele o godz. 16.40. Zapraszamy …

Zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej przy figurach i kapliczkach naszej parafii, jak choćby w Granicach Chronowskich, a także w domach rodzinnych.

8.    Dzisiejsze Święto Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

9.     W niedzielę, 1 maja, będzie przy kościele zbiórka do puszek, jako nasza pomoc dla rodziny Musiałów, z powodu nieszczęścia pożaru ich stodoły. Prosimy o ofiarność.

10.Próba spowiedzi dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie wraz z ich rodzicami w środę: dla kl. III b - o godz. 16.00; dla kl. III a - o godz. 16.45.

11.   Serdeczne Bóg zapłać składamy ks. Krzysztofowi wraz z młodzieżą i osobami dorosłymi, którzy przygotowali wystrój Ciemnicy i Grobu Bożego; państwu Mikulskim z Uszwi za użyczenie krzewów i drzewek; orkiestrze dętej za uświetnienie procesji rezurekcyjnej swoim graniem; OSP za służbę przy Bożym Grobie i udział w procesji; niosącym feretrony i sztandary oraz innym osobom za pomoc i wszelkie dobro.

12.Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem: tygodniki – „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięczniki, wśród których „Miłujcie się”; także inne miesięczniki; także dla dzieci.  Przy gazetach są kartki z intencjami Mszy Św.

Przy ostatnich ławkach pod chórem są do zabrania bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny”, w których wiele ciekawych świadectw i tematów …

13. Na  pielgrzymkę autokarową do Strachociny, miejsca urodzin Św. Andrzeja Boboli i do Miejsca Piastowego, sanktuarium św. Michała  Archanioła, w dniu 30 kwietnia w sobotę, wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy nowym  kościele; jest jeszcze kilka wolnych miejsc /większy autokar/.

Pielgrzymka do Medjugorie na Dzień Matki  w dn. 21 – 28 maja; koszt 550 zł i 150 euro, zgłoszenia także na listę rezerwową …

14. Wczoraj zmarł nasz parafianin, ś. p. + Józef Pajor; dziś i jutro po Mszy Św. wieczornej będzie różaniec w kościele, a pogrzeb we wtorek …


1