XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2012 ROK

1. Ostatnie już nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do środy są odprawiane            o godz. 17.30 i potem Msza św., a dziś, w niedzielę, różaniec jest o godz.16.30 i potem Eucharystia.

2. W ciągu tygodnia Msza św. tylko w czwartek i piątek o godz. 7.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina, a w pozostałe dni rano oraz wszystkie wieczorne są w kościele Matki B. Fatimskiej. 

3. W czwartek - 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane jak w niedziele. Jest to święto obowiązkowe. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych, połączone z wypominkami. Msza św. popołudniowa w niedziele i święta, od dnia 1 listopada będzie odprawiana o godz. 16.00. Przed Mszą św. o godz. 16.00 w uroczystość Wszystkich Świętych będą w kościele odmawiane wypominki [15 minut wcześniej]. Ofiara na tacę z uroczystości Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na różne prace i remonty na naszym cmentarzu. Zaś przy cmentarzu, jak co roku, młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zachęcamy do pamięci o zmarłych między innymi poprzez modlitwę wypominków, w której wymienia się imiona i nazwiska zmarłych, zwłaszcza bliskich naszemu sercu.

4. W piątek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina - o godz. 7.00 /15 min. wcześniej będą wypominki/, a w kościele Matki Bożej Fatimskiej - o godz. 10.00 i 17.00. Przed tymi Mszami św. wypominki połączone z różańcem rozpoczną się pół godziny wcześniej.

5. W dniach od 1. do 8. listopada można zyskać odpusty zupełne za zmarłych. O warunkach zyskania odpustów powiemy w uroczystość Wszystkich Świętych. Najbardziej istotnym warunkiem jest stan łaski uświęcającej, dlatego w tych dniach skorzystajmy z sakramentu pokuty. Przypada też pierwszy piątek zbliża się Odpust parafialny - niech to również zachęci do spowiedzi św. Dzieci i młodzież prosimy na wtorek - od godz. 16.30, a dorosłych w środę, też od godz. 16.30 i w piątek od godz. 15.30.

6. W sobotę - 3 listopada, przypada na naszą parafię Dzień Adoracji Najśw. Sakramentu, jako dziękczynienie za nawiedzenie naszych rodzin przez Matkę Bożą w obrazie Jasnogórskim. Jest to też pierwsza sobota listopada. Rano po Mszy św. o godz. 9.00, po wystawieniu Najśw. Sakramentu, rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, czyli różaniec z rozważaniem o jednej tajemnicy różańca i litania do Serca Maryi, a potem już adoracja w ciszy. Do prowadzenia różańca prosimy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Program adoracji na sobotę (3. listopada) jest następujący:

 • 9.00 - Msza św.i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • 10.00 - Wisowa i mieszkający przy Drodze do Lewniowej, Puste;
 • 11.00 - mieszkający przy Drodze do Chronowa, Potoczki, Zarzecze;
 • 12.00 - Bania i Okolice, Górka, Stara Wieś;
 • 13.00 - mieszkający przy Drodze do Nowego Sącza, Niziny, Domy od Uszwi, Wójtówka;
 • 14.00 - Nowa Wieś, Działki i Centrum;
 • 15.00 - Nieszpory Eucharystyczne, Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
 • 15.30 - Wypominki z różańcem.
 • 16.00 - Msza św.

Dzieci i młodzież prosimy na chwile ADORACJI z rejonami, w których mieszkają. Adoracja Najśw. Sakramentu odbywa się w kościele Matki Bożej Fatimskiej 

Zachęcamy do ofiarowania chwili wolnego czasu na tak szczególną modlitwę, jak przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie.

7. Z racji Odpustu parafialnego przypadającego w tym roku w drugą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w pierwszą niedzielę - 4 listopada. Dla Róż Matek i Ojców - po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00, a dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy św. o godz. 11.00. Ofiary na tacę  w najbliższą niedzielę będą na dalsze prace przy nowej świątyni.

8. Przypominamy, że w niedzielę, 18 listopada, odbędą się wybory do nowej Rady Parafialnej. Kandydatów prosimy zgłaszać w niedzielę - 4 listopada, aby 11 listopada podać listę kandydatów. Prosimy o zgłaszanie takich osób, które mogą i chcą się zaangażować w życie parafii, będąc w Radzie Parafialnej. Chodzi też o to, aby były to osoby praktykujące i nie będące w konflikcie z prawem kościelnym. Zgłaszając kandydatów, prosimy ich zapytać, czy chcą należeć do Rady Parafialnej. 

9. Na stoliku z gazetami można pobierać kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o czytelne i wyraźne pisanie imion i nazwisk oraz o składanie ich w zakrystii. Równocześnie prosimy, aby w miarę możliwości brać udział w wypominkach, zwłaszcza listopadowych. 

10. W związku z Odpustem prosimy o przygotowanie rogali św. Marcina. Tym razem prosimy parafian z Centrum, a młodzież będziemy prosić o ich rozprowadzenie.

11. Polecamy czasopisma katolickie. Jest "Gość Niedzielny", w którym jest m.in. o tysiącach krakowian porwanych przez akcję ewangelizacyjną; o nowych błogosławionych ogłoszonych ostatnio przez Benedykta XVI, a także rozmowa z prezydentem Komorowskim i wiele informacji z rejonu naszej diecezji. Jest miesięcznik "WPiS", "Cuda i Łaski Boże" z płytą /lub można też kupić bez płyty/; "Rycerz Niepokalanej" i "Miłujcie się". Są jeszcze egzemplarze setnego numeru "Kościoła nad Uszwicą". W "Małym Gościu Niedz." w cenie 7 zł, jest piękny film "Oskar i pani Róża"; dla dzieci - "Promyczek Dobra", a dla klasy II - "Dominik" /do wyboru z płytą CD lub bez płyty/. Są także inne czasopisma i kalendarze ścienne. W zakrystii są jeszcze: "Modlitewnik na czas choroby i     cierpienia", "Tajemnica szczęścia" i "Kalendarze Rolników" ...

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA 

 • 28 X    -  Róża Św. Szymona z Lipnicy,
 • 1 XI    -  Róża Św. Katarzyny Labure,
 • 4 XI    -  Róża Św. Anny,
 • 11 XI   -  Róża Św. Łucji.
1