NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 21 LISTOPADA 2021

1.        Zgromadzeni na Eucharystii w uroczystość Chrystusa Króla chcemy wsłuchiwać się w Jego słowa. Jezus wyznaje przed sądem Piłata: „Tak, jestem królem”,zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo wkroczyć

w nasze życie, aby mógł urzeczywistnić w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju” …

2.      Dziś po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na wsparcie parafii, które przy granicy z Białorusią pomagają imigrantom.

3.      Wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 21. do 22 będzie we wtorek;

z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

4.      Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z rodzicami będzie w kościele w najbliższą środę: kl. III a – o godz. 16.00; kl. III b – o godz. 16.45.

5.      W czwartek  Adoracja Najśw. Sakr. od godz. 16.30, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

6.     „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zapraszamy …

7.      W piątek, po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24 – godzinna Adoracja Pana Jezusa

w Najśw. Sakramencie. Czy znajdziemy chwilę czasu, aby przyjść na osobistą modlitwę do Pana Jezusa ukrytego pod postacią chleba w Eucharystii, największym darze miłości Boga do nas na tej ziemi? … Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od str. ołtarza Bożego Miłosierdzia/,

zaś w ciągu tygodnia będzie pod chórem.

8.     W piątek,podczas tej Adoracji zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju. Dwie części różańca będą odmawiane od godz. 17.00; Msza Św. będzie o godz. 18.00 i ok. godz. 19.00 chwila Adoracji prowadzona przez ks. Krzysztofa z zespołem „Rachel” i KSM-em.

9.     Spotkanie Parafialnego Oddz. Caritas będzie we czwartek po nabożeństwie wieczornym.

Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania będzie w sobotę o godz. 8.30 .

10.  Wczoraj w Brzesku zostali przyjęci nowi lektorzy z naszej parafii.

11.    Wypominki listopadowe  zostaną odmówione tylko  w środę pół godziny przed Mszą Św.

o godz.17.30.

12.   Serdeczne Bóg zapłać za ofiaryskładane na renowację kościoła św. Marcina i na potrzeby nowej świątyni, które wyniosły: we wrześniu: na konto – 2.200,0 zł; do kopert przy składce – 6.420,0 zł; w październiku: na konto – 3.170,0 zł; do kopert przy składce – 3.510,0 zł; także ofiary indywidualne – 400 zł i 500 zł.

13.   Za tydzień już pierwsza niedziela  Adwentu, początek nowego roku kościelnego.

14.   Ponawiamy naszą gorącą prośbę odnośnie segregowania odpadów na cmentarzu

i ewentualnie zabierania niektórych własnych zniczy czy wkładów do domu …

15.   W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. w naszych domach …

16.  Ponawiamy prośbą o osobę chętną do podjęcia obowiązków kościelnego

17.   Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem: tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i niektóre miesięczniki, m.in.  „Miłujcie się”, ”Królowa Różańca Św.” , „Tak rodzinie”także dla dzieci z dodatkami: „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, ”Anioł Stróż”  

Przy gazetach są kartki z intencjami Mszy Św. …

Przy ostatnich ławkach pod chórem są  kalendarze ścienne: papieskie i jasnogórskie po 3 zł.

 

 

 

1