XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 CZERWCA 2021 R.

1. Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiarą, często tak słabą, małą i niepozorną, jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary. Zgromadzeni w tej wspólnocie na sprawowaniu świętej liturgii otwórzmy nasze serca na działanie łaski Bożej …

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców … Przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj – 13 czerwca, nie ma Mszy Św. o godz. 17.00 lecz o godz. 19.30, a po niej Różańcowa procesja fatimska. Różaniec prowadzi KSM i Lektorzy i oni niosą figurę Pani Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca; kobiety przy drugim i czwartym; mężczyźni przy trzecim.

3. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa: dzisiaj o godz. 19.10; w ciągu tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00; w kolejne niedziele o godz. 16.40. Zapraszamy …

4. Wieczorna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 21.00 – 22.00, w tym tygodniu będzie tylko w środę /po wspólnym różańcu można przyjąć Komunię Św. i potem chwila modlitwy w ciszy/.

5. W czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i Koronka do Najśw. Serca P. Jezusa. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy, na którą zaprasza nas sam Pan Jezus, by towarzyszyć Mu w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu …

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24- godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Obecność żywego Jezusa w Eucharystii to niepojęty dar Jego miłości do każdego z nas; przyjdźmy podczas tych 24 godzin, aby odpowiedzieć na pragnienie Chrystusa, by spotkać się z Nim osobiście i powierzyć Mu siebie i to czym żyjemy. Jeśli ktoś może być na konkretnej godzinie Adoracji, to prosimy wpisać się na listę /dziś z przodu przy filarze od str. zakrystii; w tygodniu na stoliczku pod chórem/. Natomiast „Wieczór z Królową Pokoju” będzie w piątek – 25 czerwca, kiedy wypada 40. rocznica objawień w Medziugorie i święto Maryi Królowej Pokoju.

7. Przyjmujemy dalej zgłoszenia na pielgrzymki do Medziugorie w dn.: 10 – 17 lipca i 21 – 28 sierpnia, a także 11 – 18 września; informacje w zakrystii. Ks. Marek przyjmuje zgłoszenia na pielgrzymkę do Medziugorie na Festiwal Młodych w dn. 31 lipca do 7 sierpnia; informacje u ks. Marka.

8. We wtorek po nabożeństwie wieczornym będzie w kościele próbny egzamin przed Bierzmowaniem dla młodzieży klas siódmych. Prosimy też o przyjście kogoś z rodziców.

9. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

10. Jeszcze dziś w zakrystii można składać podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”. Chcemy uświadomić, że ostatnie podpisy pod podobnym projektem dotyczyły aborcji eugenicznej, a nie chemicznej pod wpływem środków wczesnoporonnych. Więc jeszcze raz podkreślamy, że dla człowieka wierzącego milczenie w tej sprawie jest niezrozumiałe i nie do pogodzenia z wiarą!!! Potrzebny jest numer pesel …

11. Za tydzień będzie składka do kopert imiennych przy okazji tacy na renowację kościoła Św. Marcina i na potrzeby nowej świątyni. Prosimy też o ofiary na sprzątanie kościoła i cmentarza.

12. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o chętną osobę do podjęcia obowiązków kościelnego …

13. Serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie podczas oktawy Bożego Ciała: Parafianom z wyznaczonych rejonów za przygotowanie czterech ołtarzy; OSP z Gnojnika za udział w procesji Bożego Ciała i zabezpieczenie drogi krajowej podczas przejścia; Liturgicznej Służbie Ołtarza; DSM; noszącym baldachim, sztandary, chorągwie i feretrony; dzieciom I – Komunijnym; dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym; paniom Agacie i Mirosławie za porządki po procesjach wokół placu kościelnego; panu organiście i tym, którzy brali udział.

14. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki: dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami oraz „Rycerzyk Niepokalanej”, a także inne dla dorosłych… Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

***

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

 

20 VI - Róża Św. Katarzyny Labure
27 VI - Róża Św. Anny
04 VII - Róża Św. Jana
11 VII - Róża Św. Łucji

1