II NIEDZIELA WLK POSTU 28 LUTEGO 2021 R.

1. Wielu z nas pragnie stać się kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne. Bóg dostrzega w człowieku te zabiegi, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, abyśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę – byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców. Post – byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę …

2. Dziś przy kościele ministranci lub lektorzy zbierają ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

3. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek i środę. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

4. W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.45 będzie nabożeństwo ku czci Św. Józefa.

5. W I czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; od godz. 17.15 będzie odmawiany „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Gr. II – Św. Marii de Mattias, zelator – p. Jadwiga Lasota; potem modlitwy o powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjne, także z naszej parafii oraz odmówimy Koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i spotkanie dla uczestników Grup „czerwonego różańca”. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.00 do północy. Zapraszamy na Godzinę Świętą, aby być z Jezusem w bolesnej godzinie Ogrójca; na początek jest śpiewana jedna ze staropolskich pieśni pasyjnych.

6. W I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy tarnowskich misjonarzy. Od godz. 17.00 będzie wspólna modlitwa za uzależnionych od alkoholu i innych nałogów oraz o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. Po nabożeństwie wieczornym będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż dzieci i młodzieży.

7. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy I, II i III Różę Matek /rozważania i modlitwy w zakrystii/.

8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa – w piątek – dla dzieci – o godz. 15.30 z Komunią Św.; o godz. 17.30 i potem Eucharystia; także o godz. 20.00 – prowadzona przez młodzież, też z Komunią Św.;
• Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.15 i potem Msza Św. Od godz. 16.00 w niedzielę zachęcamy do wspólnego odmawiana Koronki do Miłosierdzia Bożego jako zadośćuczynienie za grzechy Narodu Polskiego.

9. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty będzie:
• Dla dzieci – środa od godz. 17.00;
• Dla młodzieży – czwartek od godz. 17.00;
• Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

10. Jeśli kolejna fali pandemii nie przeszkodzi, to Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w sobotę wieczorem, 13 marca. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji i Ks. Rekolekcjonisty.

11. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

12. „Spacer miłosierdzia” we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

13. Spotkanie dla aspirantów będzie we wtorek o godz. 16.30.

14. Osoby, które tydzień temu zakupiły talony na ciasto domowe z racji kiermaszu dla chorego Marcelka Kubali z Jadownik prosimy podejść do zakrystii po ich odbiór. Serdeczne Bóg zapłać Wam, drodzy Parafianie, za wielką życzliwość i ofiarność, które kolejny raz wykazaliście przy okazji zbiórki do puszek, a potem kiermaszu dla Marcelka. Dzięki temu do puszek zostało zebranych prawie 13 tys.zł, a z kiermaszu 30.100,00 zł oraz jeszcze 5.000,00 zł było od anonimowego ofiarodawcy spoza parafii. Niech Bóg wynagrodzi wam swym hojnym błogosławieństwem. W niedzielę – 7 marca o godz. 12.00 będzie Msza Św. za Organizatorów i wszystkich Darczyńców Kiermaszu.

15. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki, także dla dzieci jeszcze ostatnie egzemplarze czasopism; nowy „Mały Gość Niedzielny” na Wlk. Post; ciekawe jak zawsze „Miłujcie się”; Jest też nowy numer „Królowej Różańca Św.” /z płytą …/ Przy stoliczku wcześniej są kolejne „dobre nowiny’ do zabrania … Przy kościele są rozprowadzane w ramach wielkanocnej akcji Caritasu baranki wielkanocne: małe – ofiara przynajmniej 6 zł; duże – ofiara przynajmniej 10 zł; paschaliki: małe – przynajmniej 6 zł; duże – przynajmniej 12 zł. Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach.

***


Drodzy Parafianie!

Składam serdeczne podziękowanie za tak wiele życzliwości i modlitwy z Waszej strony z powodu śmierci mojego Taty: za modlitwę różańcową w czwartek wieczorem; za obecność na pogrzebie w Rajbrocie i w naszym kościele na Mszy Św. wczoraj w godzinie pogrzebu; za tak dużo zamówionych Mszy Św. Także za modlitwę w ostatnich tygodniach, gdy odprawiałem co tydzień Msze Św., a choroba Taty coraz bardziej przybierała na sile.

Czułem z Waszej strony wsparcie duchowe, które było dla mnie umocnieniem i pociechą. Dziękuję za całe to dobro, którego doświadczam od Was, moich Parafian. W modlitwie proszę, nie tylko teraz, ale na co dzień, przez orędownictwo Matki Bożej Fatimskiej o potrzebne łaski w Waszym codziennym życiu. Niech Bóg hojnie Wam błogosławi, drodzy Bracia i Siostry i obdarza Wasze serca pokojem i miłością.

Ponieważ wczoraj nie były w Rajbrocie odczytane intencje, aby nie przedłużać uroczystości pogrzebowej, bo wiele intencji było też tam zamówionych, teraz odczytam je w duchu wdzięczności za Wasz dar tylu Mszy Św. za ś.p. + Andrzeja, mojego Tatę >>>>>

1