II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2021 R.

1. Każdy z nas jest dzieckiem Bogai jest powołany do pełnienia uczynków miłości w życiu chrześcijańskim. Ofiara Eucharystyczna przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu św. jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie w tajemnicy wcielenia …

2. Dziś po Mszy Św. o godz. 9.00 i 10.30 zachęcamy do pozostania jeszcze chwilę w kościele na wspólnym kolędowaniu, które poprowadzi Ks. Maksymilian.

3. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramenciew godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek, środę i piątek. Najpierw odmawiamy różaniec, a potem modlitwa w ciszy.

5. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej. „Godzina Święta”w czwartek od godz. 23.00 do północy, to zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w Jego modlitwie i konaniu w Ogrójcu.

6. W czwartek– Dzień Babci, a w piątek - Dzień Dziadka. Niech to będzie okazja do wdzięczności wobec Nich i do modlitwy, wypraszając dalsze zdrowie i potrzebne łaski, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. W piątekpo Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24- godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu.Pan Jezus pozostał w Eucharystii, aby być z nami w tym wszystkim, co przeżywamy i czeka na nasze odwiedziny. Skorzystajmy z tej szansy. Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /na wprost ołtarza Bożego Miłosierdzia/, a w tygodniu będzie pod chórem.

8. W piątekzapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju.Od godz. 17.00 będą dwie części Różańca, Msza Św. o godz. 18.00 i po niej godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez ks. Marka i zespół muzyczny.

9. Spotkanie dla Parafialnego Oddz. Caritas będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

10. Zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. są w zakrystii …

11. „Spacer miłosierdzia”we wtorki wieczorem według zgłoszeń do ks. Marka.

12. Serdeczne Bóg zapłaćskładamy Parafianom za ofiary złożone dla lektorów i ministrantów przy okazji Mszy Św. za rejony naszej parafii. A także serdeczne podziękowanie za niespodziewane ofiary dla nas, kapłanów, jakie otrzymaliśmy od niektórych Parafian.

13. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem Solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii będą zbierane przy kościele ofiary do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

14. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są miesięczniki, m.in. „Miłujcie się” , „WPiS, „Rycerz Niepokalanej”; dla dzieci „Mały Rycerzyk Niepokalanej” oraz „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” i „Moje Pismo Tęcza” - z ciekawymi dodatkami. Kartki z intencjami na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Natomiast na stoliczku przy ostatnich ławkach pod chórem są jeszcze książeczki pt. „Z kolędą w domu” z modlitwą o Boże błogosławieństwo w tym Nowym Roku dla rodziny. Są do zabrania przez te rodziny, które nie były na Mszy Św., jaka była sprawowana dla poszczególnych rejonów naszej parafii.

1