XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 SIERPNIA 2020 R.

1. Należymy do Kościoła - powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Dzisiejsza Eucharystia niech uświadomi nam łączność ze wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Ofiarę i chwalą Boga …

2. Niestety epidemia nie słabnie, dlatego też zwracajmy uwagę, aby być w maseczkach, bo jest to znak naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem; korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk, które znajdują się przy wszystkich wejściach do kościoła, jak mamy możliwość to zachowujmy odległości między sobą. Przestrzegajmy środków ostrożności, które są dostępne. W ostatnim czasie Sanepid przypomniał o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w kościołach. Bezdotykowy automat na wodę święconą jest przy głównym wejściu do kościoła; żegnajmy się wodą święconą, zwłaszcza wchodząc do kościoła.

3. Dzisiaj przy kościele po Mszach Św. do południa zbierane są do puszek ofiary na pomoc w leczeniu i rehabilitacji kilkuletniego Mikołaja Ulasa.

4. W Czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17.00, w trakcie której będzie Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio; prośby i podziękowania polecane Bogu przy modlitwie różańcowej można składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia; Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej będzie odmawiana przed błogosławieństwem. „Godzina Święta” w czwartek – od godz. 23.00 do północy – to okazja do naszej odpowiedzi na zaproszenie Pana Jezusa, aby być z Nim w czasie Jego cierpienia w Ogrójcu.

5. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24- godz. Adoracja Najśw. Sakramentu. Obecność żywego Jezusa w Eucharystii to wielki dar Jego miłości i pragnienie by być blisko każdego z nas, których ukochał największą miłością. Mamy 24 godziny, aby przyjść na chwilę spotkania z Panem Jezusem sam na sam. Jeśli ktoś może być na konkretnej godzinie Adoracji, to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od str. zakrystii/ a w tygodniu będzie pod chórem.

6. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona „Parafialna Księga Trzeźwości”. Zachęcamy do wpisu osoby podejmujące abstynencję w miesiącu sierpniu czy też na jakikolwiek inny, krótszy czy dłuższy okres czasu …

7. Do końca sierpnia trwa zbiórka nakrętek na budowanie studni w krajach misyjnych. Pojemnik jest przy głównym wyjściu z kościoła.

8. Na stoliku z gazetami i przy obu filarach z przodu kościoła są obrazki z modlitwą do Matki Bożej o trzeźwość w naszej Ojczyźnie; zachęcamy w dalszym ciągu do ich zabrania i podjęcia tej ważnej i bardzo potrzebnej modlitwy.

9. Serdeczne Bóg zapłać pewnej rodzinie z parafii za ofiarę 5 tys. zł na witraż do naszego kościoła.

10. W najbliższą niedzielę, po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych w eksplozji materiałów wybuchowych w Bejrucie – w Libanie.

11. W czwartek o godz. 19.00 jest pilne spotkanie Rady Parafialnej, a w piątek Akcji Katolickiej.

12. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki, m.in. „Miłujcie się”, „Rycerz Niepokal.”, „WPiS”, a także wakacyjne numery: „Małego Gościa Niedzielnego”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”oraz „Moje Pismo Tęcza”…

1