NIEDZIELA TRÓJCY ŚW. 7 CZERWCA 2020 R.

1. Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać im udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dziś Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczynamy Ofiarę Mszy Św.; trwajmy zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca …

2. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. Dyspensa dotyczy tylko osób starszych, albo mających infekcje dróg oddechowych czy też tych, którzy mają poważne obawy przed zarażeniem się koronawirusem. W miarę możliwości zachowajmy niewielką odległość od siebie, poza domownikami i bądźmy w maseczkach. Do Komunii Św. podchodźmy bardziej luźno, bez pośpiechu, robiąc odstęp od stopnia komunijnego.

3. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. To dobra okazja, by modlić się o zatrzymanie pandemii i na nowo poświęcić nasze rodziny Najśw. Sercu Jezusowemu. Litania do Serca P. Jezusa jest odmawiana przed Najśw. Sakramentem, a w czasie oktawy Bożego Ciała będzie śpiewana podczas procesji. W niedziele i w Boże Ciało nabożeństwo o godz. 16.40; w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00;

4. „Spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorek od godz. 20.00, na który zaprasza ks. Marek.

5. W środę po nabożeństwie wieczornym będzie w kościele Spotkanie Modlitewne dla chętnych.

6. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz. 9.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez wyznaczone rejony naszej parafii oraz feretronów, chorągwi, sztandarów, baldachimu. Według uznania rodziców prosimy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM i OSP. W miarę możliwości na pierwszej procesji zabierzmy też feretrony i chorągwie. W czasie procesji starajmy się zachować odległości albo też ubierzmy maseczki na zewnątrz kościoła. Składka na tacę w Boże Ciało jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

7. W Boże Ciało zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia, którą poprowadzi młodzież z ks. Markiem od godz. 18.00 w naszym kościele. W uroczystość, która jest dziękczynieniem za obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, ofiarujmy jeszcze tę godzinę wieczornego czasu na wspólne uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii.

8. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23.oo do północy – Pan Jezus, pragnie, aby Mu towarzyszyć w cierpieniu, jakie przeżywał w Ogrójcu.

9. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.

10. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Najśw. kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Jeśli ktoś od Środy Popielcowej do dzisiaj nie przyjął Komunii Św. popełnia grzech ciężki.

11. Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas trzecich naszej parafii będzie w niedzielę, 14 czerwca o godz. 11.00. Bardzo prosimy tę Mszę Św. zostawić dla rodzin dzieci I Komunijnych i zaproszonych Gości. Rocznica I Komunii Św. dzieci z klasy czwartej będzie w niedzielę, 21 czerwca o godz. 11.00. Bardzo proszę rodziców tych dzieci o kontakt z ks. Markiem.

12. Próba przed uroczystością I Komunii Św. będzie we wtorek i środę o godz. 16.30. I Spowiedź Św. wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę o g. 9.00. W piątek od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla rodzin dzieci I komunijnych.

13. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w poniedziałek po nabożeństwie wieczornym, a Akcji Katolickiej w piątek.

14. W sobotę – 13 czerwca będzie Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem różańcowa procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej przez parking, w stronę cmentarza i w kierunku kościoła. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi, Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej; przy drugim dziesiątku – kobiety; przy trzecim – mężczyzn i przy czwartym – młodzież. Jest już długi dzień, będzie jeszcze jasno, ale możemy przynieść świece. Zapraszamy do udziału …

15. W niedzielę, 14 czerwca, będzie przy kościele zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

16. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary od Parafian na potrzeby naszych świątyń:
1/ 3.000,00 zł;
2/ 500,0 zł;
3/ 500,0 zł na witraże;
4/ 200,0 zł.

17. W dalszym ciągu można przynosić do kościoła Wielkopostne Skarbonki Caritasu, które zostały przekazane dzieciom w szkole przed pandemią. Przed ołtarzem, obok chrzcielnicy będzie pojemnik na te skarbonki.

18. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dn. 5 – 12 września; koszt 450 zł i 110 euro; na razie same zapisy; jeśli skorzystamy z 15 miejsc, to wyjazd będzie od naszego kościoła.

19. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00. Na niedzielę, 14 czerwca, prosimy zgłaszać do nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. osoby chętne do przyjmowania Komunii Św. w niedziele i święta.

20. Fundacja „SPES”, powstała w Tarnowie, przychodzi z pomocą rodzicom po stracie dziecka w wyniku poronienia czy aborcji. W momencie utraty dziecka rodzice przeżywają niewyobrażalny ból. Działając w emocjach, nieraz bez odpowiedniej wiedzy o przysługujących im prawach, rezygnują z poznania płci dziecka czy pochowania go. Mogą przez to przez wiele lat nosić w sobie niezabliźnione rany. Fundacja oferuje pomoc psychologiczną, duchową i medyczną. Plakat o Fundacji „SPES” jest w gablocie ogłoszeń, a na stoliku z gazetami są wizytówki z kontaktem do Fundacji.

21. W kinie „Planeta” w Brzesku jest grany film pt. „Najświętsze Serce” do czwartku o godz. 11.00 i 18.00. Gorąco zachęcamy do pójścia do kina na ten film.

22. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz niektóre miesięczniki, m.in. „Miłujcie się” oraz „Rycerz Niepokalanej” i „WPiS”, a także „Mały Gość Niedzielny” w którym jest komiks o Kard. Wyszyńskim; rodziców i dziadków prosimy o zaopatrzenie dzieci w ciekawe gazetki dla nich: są na czerwiec „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” z dodatkami; a także „Moje pismo Tęcza” oraz „Mały Rycerzyk Niepokalanej”.

23. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie w naszych domach. Mamy transmisję z naszego kościoła Mszy Św. i modlitw: Msze Św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem; a świąteczne i niedzielne do południa: 7.00, 9.00 i 11.00

1