I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019 R.

1. Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział w Eucharystii będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł ...

2. Dzisiaj przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

3. Jeszcze dzisiaj i jutro trwa Triduum Modlitw za ojców i mężczyzn, którzy we wtorek, 19 marca, w uroczystość Św. Józefa obchodzą swoje patronalne święto. Zapraszamy ich jutro na Mszę Św. o godz. 18.00, a pół godziny wcześniej na różaniec. We wtorek Msze Św. będą o godz. 7.00 i 18.00 i też pół godziny przed wieczorną Mszą Św. prosimy o wspólny różaniec w intencji ojców i mężczyzn naszej parafii.

4. Ponadto we wtorek o godz. 15.30 będzie Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Leszka Leszkiewicza, podczas której młodzież z Uszwi, Gosprzydowej i Gnojnika przyjmie Sakrament Bierzmowania. Przy tej okazji składka na tacę jest przeznaczona na Fundację ks. abp. Jerzego Ablewicza, która wspiera stypendiami zdolną, a uboższą młodzież. Prosimy o modlitwę w intencji Kandydatów do Bierzmowania.

5. W środę Spotkanie Modlitewne po wieczornym nabożeństwie.

6. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.30 ; od godz. 17.30 - nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio; przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia można składać prośby i podziękowania, które powierzamy Bogu podczas odmawianego wtedy różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. o. Pio.

7. W czwartek zapraszamy na godz. 23.oo do kościoła, na tzw. „Godzinę Świętą”, aby towarzyszyć Jezusowi podczas jego agonii w Ogrójcu ...

8. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym, a Akcji Katolickiej – w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00.

9. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Eucharystii w ciągu dnia, wieczorem lub w nocy. Po Mszy Św. wieczornej będzie przerwa w Adoracji ze względu na przygotowanie przez młodzież Drogi Krzyżowej; dalszy ciąg Adoracji będzie po Drodze Krzyżowej o godz. 20.oo. Choć bez Adoracji, to jednak zaraz po Mszy Św. wieczornej, będzie modlitwa w int. uzależnionych i o trzeźwość w naszych rodzinach. Przy obydwu filarach z przodu kościoła prosimy wpisać się na konkretną godzinę czuwania przy Panu Jezusie wystawionym w monstrancji.

10. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: • Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież; • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza Św.

11. W zakrystii jeszcze do dn. 25 marca można zgłosić swój udział w Krucjacie Jednej Intencji, która nie wymaga od nas niczego dodatkowego, a jest odpowiedzią na pragnienie Pana Jezusa, by Matka Boża była bardziej znana i kochana, a orędzie z Fatimy, które jest ratunkiem dla świata, było powszechnie wypełnione. Takie pragnienie Pana Jezusa i Matki Bożej nie powinno być przez nas zlekceważone, a tak to do tej pory wygląda: na liście z uczestnikami Krucjaty Jednej Intencji powinno być kilkaset osób, a jest kilkadziesiąt ...

12. Polecamy czasopisma religijne : tygodnik – „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Niedziela”; miesięczniki dla młodzieży i dorosłych, także dla dzieci: „Moje Pismo Tęcza”; „Promyczek Dobra” /z drogą krzyżową/ i „Mały Promyczek” /z arką Noego/. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy jeszcze raz do zabrania gazety z serii „dobre nowiny”, bo jeszcze wiele zostało; są także do zabrania foldery i ulotki związane z obroną życia człowieka – skorzystajmy z nich. Są rozprowadzane przy kościele w ramach wielkanocnej akcji Caritas : Baranki i paschaliki małe – ofiara przynajmniej 5 zł; zaś paschaliki duże – ofiara przynajmniej 12 zł.

13. Dnia 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest obchodzony Dzień Świętości Życia. Wiele osób w całej Polsce podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby ratować dzieci zagrożone zabiciem w łonach matek; dzieci najbardziej niewinne, bezbronne, potrzebujące naszego wsparcia, gdyż od momentu poczęcia mają prawo do życia. Duchowa Adopcja polega na 9-cio miesięcznej modlitwie jedną tajemnicą różańca i krótką modlitwą adopcyjną. Deklaracje Duchowej Adopcji są na stoliczkach przy obydwu filarach z przodu kościoła. Ostatnią część deklaracji się wypełnia, odcina i przynosi do kościoła na Mszę Św. wieczorną dn. 25 marca lub w innym czasie, jeśli wtedy ktoś nie może być obecny. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w tak pięknym apostolskim dziele ...

14. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Wielkopostnych Rekolekcji, które w naszej parafii będą się odbywać w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2019 r.

15. Już dzisiaj informujemy o spektaklu przygotowanym przez Grupę Teatralną 25+ z parafii Bożego Miłosierdzia w Brzesku o „Tajemnicy Eucharystii” według wizji boliwijskiej mistyczki Kataliny Rivas, która będzie u nas w kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 w sobotę – 30 marca, po rozpoczęciu Rekolekcji.
1