NIEDZIELA TRÓJCY ŚW. 27 MAJA 2018 ROKU

1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Świętej. „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”– tak rozpoczynamy dzień oraz modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Te słowa zostały również wypowiedziane nad każdym z nas przy chrzcie św. Nasze życie chrześcijańskie jest wręcz zanurzone w tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddawajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech Osobach …

2. Zapraszamy naNabożeństwa Majowe ku czci Matki Najśw.:w dni powszednie do środy są po Mszy Św. o godz. 18.oo, a dzisiaj i w Boże Ciało o godz. 16.45 i zaraz potem jest Msza Św.

3. W środę będzie Spotkanie Modlitewnepo nabożeństwie wieczornym w kościele.

4. Kolejne spotkania w ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania będą w tym tygodniu, czyli Eucharystia wraz z nabożeństwem majowym o godz. 18.oo:
• Dla klas VI i kl. VII – we wtorek;
• Dla klas II gimnazjum – w środę. Prosimy także o uczestnictwo ich rodziców.

5. W czwartek, 31 maja, przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz. 11.oo rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która zakończy się w kościele św. Marcina. Zachęcamy do udziału w procesji wszystkich Parafian: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia; służbę liturgiczną, DSM, dzieci I – Komunijne, noszących baldachim, feretrony, sztandary i chorągwie, OSP z Gnojnika, którą też prosimy o zabezpieczenie drogi przy przejściu od Betanii do kościoła św. Marcina. Parafian z wyznaczonych rejonów prosimy o przygotowanie ołtarzy. Niech udział w procesji będzie znakiem naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, a także naszej miłości do Boga. Składka na tacę w Boże Ciało jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

6. W Oktawie Bożego CiałaMsze Św. z procesjami będą w dni powszednie: - w kościele św. Marcina o godz. 7.oo; - w kościele Matki B. Fatimskiej o godz. 18.oo, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.oo.

7. Młodzież z KSM-u wraz z ks. Piotrem poprowadzą Majówkę przy Ośrodku Rehabilitacji w środę – 30 maja, o godz. 19.3o.

8. W I piątekofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

9. W I sobotęna bożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.oo; do prowadzenia różańca prosimy IX i X Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

10. Spowiedź św.z okazji I piątku i I soboty będzie:
• Dla dzieci – wtorek od godz. 16.30;
• Dla młodzieży – środa od godz. 16.30
• Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

11. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie we wtorek na plebanii o godz. 20.oo.

12. Najbliższa niedziela jest w Polsce Dniem Dziękczynienia. Składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina. Natomiast przy kościele będą zbierane ofiary do puszek jako pomoc dla 9 – letniego Mateuszka Balcerowiaka, który ma poważny niedowład rączek, tzw. artrogrypozę stawów i czeka na piątą już operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech. Opreacja jest bardzo kosztowna i rodzice Mateuszka bardzo gorąco proszą o pomoc.

13. Serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza: rodzicom młodzieży bierzmowanej – 1.000,00 zł i rodzicom dzieci I – komunijnych – 1.000,00 zł; za te ofiary zostały kupione ornaty synodalne wraz z bielizną kielichową. Bóg zapłać Grupie Teatralnej za występ w Rajbrocie – za te ofiary będzie zakup gongu do kośc. św. Marcina. Bóg zapłać p. Rafałowi za bezinteresowną pracę przez dwa lata przy utrzymaniu zieleni przy nowym kościele. Dziękujemy p. Mirosławie, która teraz będzie się tym zajmować oraz tym Parafianom, którzy pomogli w sobotę i w tygodniu …

14. Dzieci I – komunijne wraz z rodzicami i inne osoby, które wybierają się na pielgrzymkę do Zakopanego i Ludźmierza oraz Nidzicy i Czorsztyna są proszeni o przybycie na parking przy kościele św. Marcina w sobotę – 2 czerwca, na godz. 6.15.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Źródło” będzie też znany w całej Polsce tygodnik „Niedziela” – dziś pierwszy numer w naszej parafii, jak również dla dzieci od 4 do 10 lat gazetka „Moje Pismo Tęcza” oraz pozostałe czasopisma jak do tej pory … Dziś jest też do zabrania bezpłatnie kolejny numer „dobrych nowin” …

1