PACZUSZKA DLA MALUSZKA ...

Drodzy Parafianie!

Do dziś pamiętamy radosne zdziwienie Sióstr Zakonnych, prowadzących dom samotnej matki z oknem życia w Krakowie oraz uśmiechy matek, będących w tym domu i ich dzieci, kiedy zobaczyły dwa samochody wypełnione po brzegi produktami dla niemowląt.
To wszystko za sprawą Waszej niezwykle szczodrej odpowiedzi na ubiegłoroczną akcję "Paczuszka dla maluszka".

Dlatego postanowiliśmy się włączyć w nią również w tym roku.
Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do przygotowania świątecznej paczki dla maluszka za dowolną kwotę, a w zamian zabrania okolicznościowej bombki z choinki, która będzie przypominać Wam o Waszej dobroci. Akcja trwa do 20 grudnia. Paczki umieszczamy w kościele w pokoiku.

W tym roku Fundacja "Małych stópek" przydzieliła nas do DPSu w Brzesku, opiekującym się niepełnosprawnymi dziećmi, a więc tam, gdzie posługuje nasza rodaczka - s. Katarzyna.
Dlatego w pierwszej kolejności będziemy zaopatrywać ten ośrodek oraz rodziny, które są pod ich opieką, a znajdują się w trudnej sytuacji.
Potrzebne są produkty dla dzieci w wieku od dwóch miesięcy do dwóch lat. Mogą to być pampersy, pieluchy, środki higieniczne, kaszki, symboliczne zabawki, itp., jak również ubranka i inne rzeczy, nawet wózki, z których Wasze dzieci już wyrosły.

Czas narodzenia Jezusa, jest czasem, kiedy jesteśmy szczególnie wzywani, aby dostrzegać Jego obecność w bliźnich.
Dlatego, oprócz otwartego serca, miejmy również otwarte oczy na naszą wspólnotę parafialną.
W ramach akcji możemy przygotować świąteczną paczkę także dla jakiejś rodziny z naszej miejscowości, która tego potrzebuje.
Są wśród nas ludzie niepełnosprawni, schorowani, starsi, wychowujący niepełnosprawne dzieci, troszczący się o dorosłych niepełnosprawnych, opiekujący się starszymi i inni, wobec których potrzeb nie powinniśmy przechodzić obojętnie.
Jeżeli ktoś będzie taką paczkę przygotowywał, prosimy o zaznaczenie tego na niej lub nawet dyskretne podanie konkretnej rodziny, dla której paczka ma być przeznaczona.
W razie pytań, prosimy o kontakt ????
Niech w radosnym dzieleniu się z innymi przyświeca nam myśl, że przed Bogiem miarą naszego bogactwa nie jest to, ile posiadamy, ale to, ile rozdaliśmy innym.