XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. „Po tym poznaliśmy miłość Bożą, że Jezus oddał za nas życie. My także winniśmy oddać życie za braci”.Bóg nieustannie okazuje nam miłosierdzie. Co więcej, On wciąż wychodzi nam naprzeciw, szuka sposobu, jak nas zbawić. Dlatego modlimy się do Boga, który „przez przebaczenie i litość najpełniej okazuje swoją wszechmoc” i prosimy, abyśmy nauczyli się chodzić Jego drogami. Niech te słowa towarzyszą nam dzisiaj i przez cały tydzień …

2. Dziś przy kościele zbierane sąjeszczepodpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, aby ratować nienarodzone dzieci podejrzane o niepełnosprawność lub chorobę. Do podpisu trzeba mieć ukończone 18 lat życia i potrzebny jest numer pesel. W ciągu tygodnia podpis można złożyć w zakrystii przy okazji nabożeństw różańcowych.

3. Dzisiaj o godz. 16.30 rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe i potem jest Msza Św. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17.30i potem Eucharystia. Komunia Św. będzie udzielana tylko podczas Mszy Św., dlatego bardzo prosimy o pozostanie na Mszy Św. tych, którzy mogą przyjąć tak bezcenny Dar, jakim jest Komunia Św. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież, ale także dorosłych.

4. W tym tygodniu w środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

6. O prowadzenia różańca w I sobotę miesiąca prosimy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

7. W obecnym tygodniu przypada: • Iczwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.00; najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej; a potemo godz. 17.00 będzie wspólnie odmawiana Koronka do Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Gr. VII – Św. Marka, zelator p. Edward Pysno; Po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; będzie Nabożeństwo za wstawien, św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie relikwii;
• I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 oraz przy różańcu; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy;
• I sobota– w ramach Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej będzie różaniec o godz. 7.00, a Wynagradzające Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się wyjątkowo w tym samym czasie, co „Różaniec do granic” czyli o godz. 14.00, potem 15 min. rozważania i Msza Św. – tych, którzy nie będą wyjeżdżać na „Różaniec do granic” gorąco zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni.

8. Dzisiaj wybieramy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej,gdzie o godz. 17.30 w Grocie Matki Bożej z Lourdes odmówimy różaniec i o godz. 18.00 Msza Św. w int. Parafian. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Prosimy młodzież do śpiewania podczas drogi … Na powrót zamówiony jestbus. Można też dojechać na Mszę Św. własnymi środkami komunikacji … zachęcamy …

9. Jeszcze przyjmujemy zapisy nawyjazd na „Różaniec do granic”,który będzie się odbywał w najbliższą w sobotę, 7 października. Wyjazd o godz. 8.30 od kościoła św. Marcina do Sromowiec Niżnych,a wyjazd powrotny ok. godz. 15.30. Zapisy w zakrystii do środy wieczór, koszt od osoby dorosłej 25zł, a od dzieci do klasy VII – 15 zł. Wychodząc z kościoła można dziś zabrać ulotkę na temat „Różańca do granic” …

10. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca będzie:
• Wtorek /lub środa ? / - od godz. 16.00 /najpierw kl. III a i klasy IV; o g. 16.45 – klasy V i VI;
• Czwartek – od godz. 16.00 – kl. VII, gimnazjum i młodzież starsza;
• Piątek – od godz. 16.00 – dorośli.

11. Wybory do nowych Rad Parafialnych odbędą się w niedzielę 15 października br. Do soboty, 7 października, prosimy zgłaszać kandydatów do Rady Parafialnej. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych i odpowiedzialnych z każdego rejonu naszej parafii [kartki z nazwiskami do zakrystii] …

12. W najbliższą niedzielę, 8 października, będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

13. Caritas Diecezji Tarnowskiej przystępuje do tradycyjnej akcji - społecznej kampanii „Kromka Chleba”. Dzisiaj rozprowadzane są „Chlebki Miłosierdzia”; ofiara przynajmniej 5 zł. „Chlebki” są pełnowartościowym, świeżym pieczywem do spożycia.

14. Przychodzących wcześniej do kościoła na Nabożeństwa Różańcowe zachęcamy do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie Trójcy Świętej za grzechy Narodu Polskiego …

15. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce k/ Częstochowy, które będzie w sobotę, 14 października; wyjazd z przystanku przy kościele św. Marcina o g. 5.45, zapisy w zakrystii.

16. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. Dla dzieci są numery „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” oraz „Dominik” z płytą dla przygotowujących się do I Komunii Św