XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 25 WRZEŚNIA 2017 R.

1. W przypowieści opowiedzianej przez Jezusa gospodarz mówi do niezadowolonego robotnika pracującego w winnicy: „Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” Często porównujemy się z innymi: ktoś ma więcej, lepiej, ktoś jest bardziej, itd. Stąd już nie trudno o zazdrość, rozżalenie i narzekanie. A przecież każdy z nas ma swoją drogę i ma wszystko, czego potrzebuje, aby osiągnąć zbawienie. Wskazówką dla każdego z nas jest wołanie proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!” …

2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańcówdla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. …

3. Dziś przy kościele zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, aby ratować nienarodzone dzieci podejrzane o niepełnosprawność lub chorobę. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji, wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach, często nawet po 6. miesiącu ciąży … Do podpisu trzeba mieć ukończone 18 lat życia i potrzebny jest numer pesel. W ciągu tygodnia podpis można złożyć w zakrystii i jeszcze za tydzień przy kościele.

4. W tym tygodniu w środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po Adoracjiw ciszy,o godz. 17.30, będzie Nabożeństwo za wstawien, św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. W piątek obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych w tym tygodniu:
• Kandydaci na ministrantów – we wtorek o godz. 17.00 w zakrystii;
• Dziewczęca Służba Maryjna – w sali koło zakrystii w piątek o godz. 17.00;
• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – w piątek o godz. 19.30 w Betanii.

8. Ze względu na obfite opady deszczu w minionym tygodniu, nie dzisiaj, lecz za tydzień, w najbliższą niedzielę wybieramy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej,gdzie o godz. 17.30 w Grocie Matki Bożej z Lourdes odmówimy różaniec i o godz. 18.00 Msza Św. w int. Parafian. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Prosimy młodzież do śpiewania podczas drogi … Na powrót zamówiony będzie bus. Można też dojechać na Mszę Św. własnymi środkami komunikacji … zachęcamy …

9. Organizujemy wyjazd na „Różaniec do granic”,który będzie się odbywał na granicy Polski w sobotę, 7 października. Wyjazd o godz. 8.30 od kościoła św. Marcina do Sromowiec Niżnych, a wyjazd powrotny ok. godz. 15.30. Zapisy w zakrystii, koszt ok. 20 zł.

10. Biskup Tarnowski ogłosiłwybory do nowych Rad Parafialnych, które odbędą się w niedzielę 15 października br. Do soboty, 7 października, można zgłaszać kandydatów do Rady Parafialnej. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych i odpowiedzialnych z każdego rejonu naszej parafii [kartki z nazwiskami do zakrystii] …

11. W najbliższą niedzielę, 1 października, rozpoczną się Nabożeństwa Różańcowe.W niedzielę będą o godz. 16.30 i zaraz potem będzie sprawowana Msza Św. Zapraszamy …

12. Za tydzień składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

13. Caritas Diecezji Tarnowskiej przystępuje do tradycyjnej akcji - społecznej kampanii „Kromka Chleba”, której celem jest uwrażliwienie nas na los ludzi najuboższych, szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. W naszej diecezji po raz kolejny będzie mieć ona formę rozprowadzania „Chlebków Miłosierdzia”w pierwszą niedzielę października. Ofiara za „Chlebki” przynajmniej 5 zł. „Chlebki” są pełnowartościowym pieczywem dostarczanym tuż przed niedzielą, aby zachowały jak najdłużej świeżość.

14. W dniach 1 – 8 października odbywa się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Program Odpustu jest na plakatach przy obydwu kościołach. 15. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. Dla dzieci są numery „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” oraz „Dominik” z płytą dla przygotowujących się do I Komunii Św. Jest też kilka drewnianych różańców misyjnych /3 zł/. W zakrystii jest film pt. „Chata” zrealizowany wg powieści Younga pod tym samym tytułem; cena 25 zł. [Uwaga: znaleziono aparat słuchowy – do odebrania w zakrystii]!