XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2017 R.

1. Jezus wzywa nas do wzajemnej miłości, podając za przykład swoją miłość do nas. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Jezus mówi, że jeżeli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Bóg nie wybaczy. Czasem może być nam trudno, wręcz niewyobrażalnie, wybaczyć danej osobie to, co zrobiła. Oddajmy Bogu podczas Mszy Św. te wszystkie osoby i sytuacje, które nam ciążą. Aby Ten, który okazuje nam łaskę miłosierdzia, uczynił nasze serca wolnymi …

2. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Jutro wypada patronalne święto młodzieży polskiej ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszamy młodzież do udziału w różańcu o godz. 17.30 i Mszy Św. o godz. 18.00. Prosimy o prowadzenie różańca rodziców naszej młodzieży.

4. W tym tygodniu w środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po Adoracjiw ciszy,o godz. 17.30, będzie Nabożeństwo za wstawien, św. O. Pio; przy ołtarzu prosimy składać podziękowania i prośby, które będziemy powierzać Bogu podczas różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się w sobotę o godz. 7.00, a przed błogosławieństwem będzie Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Gorąco zachęcamy do ofiarowania chwili czasu na spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Najśw. Sakramencie. Prosimy o podejście do zakrystii tych, którzy mogą wpisać się na konkretne godziny Adoracjii …

7. W piątek od godz. 17.40 Nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

8. Zapraszamy w dalszym ciągu na spotkania grup parafialnych w tym tygodniu: • Chłopców z klasy III a i starszych, którzy chcą zostać ministrantami – we wtorek o godz. 17.00 w Sali koło zakrystii; • Radę Parafialną w czwartek po nabożeństwie wieczornym; • DSM i dziewczęta, które chciałyby włączyć się do DSM-u i m.in. śpiewać podczas niedzielnych Mszy Św. o godz. 11.00 – w Sali koło zakrystii w piątek o godz. 17.00; • KSM i młodzież, która chce należeć do KSM-u – w piątek o godz. 19.30 w Betanii; • Lektorzy i ministranci – sobota według ustalonych godzin. 9. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III b przygotowującej się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie we wtorek w kościele o godz. 17.15.

10. W najbliższą niedzielę wybieramy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej,gdzie o godz. 17.30 w Grocie Matki Bożej z Lourdes będzie różaniec i o godz. 18.00 Msza Św. w int. Parafian. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Prosimy młodzież do śpiewania podczas drogi … Na powrót zamówiony będzie autokar. Można też dojechać na Mszę Św. własnymi środkami komunikacji … zachęcamy …

11. Za tydzień, w dniu modlitw o trzeźwość, odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.

12. Organizowany jest wyjazd na „Różaniec do granic”,który będzie się odbywał na granicy Polski w sobotę, 7 października. Wyjazd o godz. 8.30 od kościoła św. Marcina do Sromowiec Niżnych, a wyjazd powrotny ok. godz. 15.30. Zapisy w zakrystii, koszt ok. 20 – 25 zł.

13. Biskup Ordynariusz naszej diecezji zarządził wybory do nowych Rad Parafialnych, które odbędą się w niedzielę 15 października br. Od jutra do soboty, 7 października, można zgłaszać kandydatów do Rady Parafialnej. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych i odpowiedzialnych z każdego rejonu naszej parafii [kartki z nazwiskami do zakrystii] …

14. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. Dla dzieci są nowe numery „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” Dziś przy wyjściu z kościoła jest do zabrania bezpłatna gazeta z serii „dobre nowiny”, która podejmuje wiele ciekawych tematów …