XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2017 R.

1. Powołaniem chrześcijanina jest życie we wspólnocie. Do zbawienia nie idzie się samotnie, własną, indywidualną, prywatną ścieżką. Bóg dał i zadał nam siebie nawzajem. Każda Eucharystia prowadzi nas do karmienia się „Ciałem za nas wydanym i Krwią za nas przelaną”. Bóg kładzie więc na serce każdego z nas wieczne zbawienie tych, którzy żyją wokół nas. Tak należy rozumieć istotę tego, co w duchowości chrześcijańskiej nazywane jest „upomnieniem”, korektą braterską. Braterską, czyli zawsze i jedynie pokornie i w duchu miłości i miłosierdzia …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania i także Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. W środę, 13 września, zapraszamy na kolejne w roku Jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 i potem fatimska procesja różańcowa. Do prowadzenia różańca prosimy Grupę Modlitewną „Fatima” i zarazem do niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca; przy drugim – prosimy kobiety; przy trzecim – mężczyzn; przy czwartym – młodzież. Przyjdźmy jak najliczniej i przynieśmy świece lub lampiony.

5. Tym razem w czwartek zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

6. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; będzie tylko sama Adoracja w ciszy, która zakończy się błogosławieństwem Najśw. Sakramentem o godz. 17.30, ponieważ z racji święta Podwyższenia Krzyżao godz. 17.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa i potem Eucharystia.

7. W piątek rozpoczyna się Triduum Modlitw za Młodzież przed ich świętem patronalnym ku czci Św. Stanisława Kostki. Młodzież począwszy od szóstej i siódmej klasy szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i starszą młodzież uczącą się czy pracującą zapraszamy w piątek na godz. 17.40 na Nabożeństwo w ich intencji za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka i potem Mszę Św. oraz ucałowanie relikwii. W sobotę na godz. 7.30, gdzie w ramach Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej będziemy odmawiać różaniec za młodzież i o godz. 8.00 będzie Msza Św. W niedzielę na każdej Mszy Św. będziemy modlić się za ludzi młodych. Prosimy także o obecność rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania /czyli od klasy szóstej !/ oraz tych wszystkich, którzy chcą się modlić do Boga za młodzież naszej parafii.

8. Zapraszamy w dalszym ciągu na spotkania grup parafialnych w tym tygodniu:
• Chłopców z klasy III a i starszych, którzy chcą zostać ministrantami – we wtorek o godz. 17.00 w Sali koło zakrystii;
• DSM i dziewczęta, które chciałyby włączyć się do DSM-u i m.in. śpiewać podczas niedzielnych Mszy Św. o godz. 11.00 – w Sali koło zakrystii w piątek o godz. 17.00;
• KSM i młodzież, która chce należeć do KSM-u – w piątek o godz. 19.30 w Betanii;
• Lektorzy i ministranci – sobota według ustalonych godzin.

9. W najbliższą niedzielę w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni; prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

10. W trzecią niedzielę września jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

11. Za tydzień Odpust w Biesiadkach, Suma o godz. 11.00.

12. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce k/Częstochowy w sobotę, 16 IX; wyjazd o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina, zapisy do czwartku wieczór w zakrystii.

13. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. W zakrystii – „Różaniec”… Dziś jest do zabrania „Rycerz Niepokalanej”, który przekazali OO. Franciszkanie z Niepokalanowa.