XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 WRZEŚNIA 2017 R.

1. Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam ? – pytał kiedyś św. Paweł. Odpowiedź, jaką przynosi dzisiejsza liturgia, brzmi zaskakująco: jeśli staramy się być wierni Bożym nakazom, może się okazać, że podobnie jak od proroka Jeremiasza, którego skargę usłyszymy w pierwszym czytaniu, wszyscy się od nas odwrócą. Ale chrześcijaninem się jest nie tylko dla zaszczytów, jakie to powołanie ze sobą przynosi. Trzeba też – jak przypomina dziś Jezus – nieraz zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i pójść Jego drogą. Czy jesteśmy na to gotowi ? …

2. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego jest jutro w nowej świątyni. Na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy przedszkolaków, dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej wraz z oddziałami gimnazjum, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Dzieci z klas pierwszych przychodzą z rodzicami do kościoła, a pozostałe klasy gromadzą się przy szkole o godz. 8.40, by wspólnie przyjść do kościoła za pocztami sztandarowymi.

3. We wtorek rozpoczyna się Triduum Modlitw w int. matek i niewiast przed uroczystością Narodzenia NMP. We wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00 będzie Msza Św. Prosimy o wspólną modlitwę różańcową od godz. 17.30: we wtorek prowadzą Róże Różańcowe Matek i w środę – Rycestwo Niepokalanej. Przez wszystkie trzy dni Triduum pół godziny przed Mszą Św. będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do licznego udziału w Triduum, nie tylko matki i niewiasty, lecz też ojców, mężów i dzieci, aby wypraszać opiekę Matki Bożej i potrzebne na co dzień łaski.

4. W środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W I czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.00; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, po modlitwie w ciszy od godz. 17.30 „czerwony różaniec” wynagradzający Trójcy Świętej za nasze grzechy i świata oraz prośba o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii; o prowadzenie prosimy Gr. VI – Św. Józefa, zelator – p. Maria Musiał; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

6. W piątek – 8 września, przypada uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. Msze Św., z poświęceniem ziarna siewnego oraz Aktem poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, będą sprawowane tylko w nowej świątyni o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. Składka na tacę będzie na cele miłosierdzia.

7. W sobotę o godz. 7.00, jest odprawiana Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i modlitwy za wstawiennictwem świętych dzieci fatimskich: Hiacyntyi Franciszka, a po Nowennie - Msza Św.

8. Ponieważ tylko jedna osoba zgłosiła się do wyjazdu na uroczystości koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie k/Mielca, wsobotę, 9 września o godz. 11.00, to dołączamy się do autokaru jadącego od kościoła Miłosierdzia Bożego w Brzesku o godz. 8.30; koszt wynosi 25 zł, zapisy w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego.

9. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych w tym tygodniu:
• Chłopców z klasy III a i starszych, którzy chcą zostać ministrantami – we wtorek o godz. 17.00 w Sali koło zakrystii;
• Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej – we czwartek po nabożeństwie wieczornym;
• DSM i dziewczęta, które chciałyby włączyć się do DSM-u i m.in. śpiewać podczas niedzielnych Mszy Św. o godz. 11.00 – w Sali koło zakrystii w piątek o godz. 17.00;
• KSM i młodzież, która chce należeć do KSM-u – w piątek o godz. 19.30 w Betanii;
• Paraf. Oddz. Akcji Katolickiej – w piątek po nabożeństwie wieczornym;
• Lektorzy – w sobotę o godz. 8.30 i ministranci – sobota o godz. 9.00.

10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: Róże Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; Róże Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

11. Za tydzień Odpust w Gosprzydowej, Suma o godz. 11.00.

12. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce k/Częstochowy w sobotę, 16 IX; wyjazd o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina, zapisy od dzisiaj w zakrystii.

13. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … Początek miesiąca więc nowe numery miesięczników: „Nasza Arka”, „Cuda i Łaski Boże”, „Rycerz Niepokalanej”, a dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. miesięcznik „Dominik” z płytą; jest też „Mały Gość Niedz.” z płytą do słuchania powieści pt. „Quo vadis” i wiele innych czasopism …. Dziś są do zabrania obrazki z aktem oddania się Niepokalanemu Sercu NMP …