XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 SIERPNIA 2017 R.

1. Jezus pyta dziś: „Za kogo Mnie uważacie?”…Zapewne każdy z nas mógłby udzielić wielu odpowiedzi: przecież Jezus to Bóg, Mesjasz, Baranek Boży, Zbawca świata … Tak, to prawda, ale kim dla nas jest Jezus osobiście? … Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu i czy w ogóle uważamy Go za rzeczywistą osobę, w dodatku mającą wpływ na nasze życie? …Przypatrzmy się Jezusowi podczas Mszy Św. , wsłuchajmy się w Jego słowa. Jaka będzie nasza odpowiedź? … Bo to pytanie: „Za kogo Mnie uważacie? Jest skierowane dzisiaj właśnie do nas …

2. Dzisiaj przy kościele są zbierane ofiary do puszek jako nasze wsparcie dla ofiar tragicznej wichury w niektórych rejonach Polski …

3. Parafialna Księga Trzeźwości jeszcze w tym tygodniu jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do wpisywania się do niej, aby uprosić wyzwolenie z nałogu dla tak wielu Polaków, może naszych bliskich …

4. W środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po modlitwie w ciszy od godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynienia i uwielbienia ku czci Boga Ojca.

6. W tym tygodniu przypadają: • I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00 [Msze Św. są w nowej światyni]; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy; • I sobota- nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy I, II i III Różę Matek /rozważania w zakrystii/ …

7. Od najbliższej soboty, zamiast różańca za Ojczyznę o godz. 7.00, będzie Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i modlitwy za wstawiennictwem świętych dzieci fatimskich: Hiacynty i Franciszka i po Nowennie będzie zaczynać się Msza Św.

8. Spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego oraz na pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca będzie: • Dla dzieci do kl. VI włącznie – środa od godz. 16.30; • Dla młodzieży /od kl. VII, gimnazjum i starsi/ - czwartek od godz. 16.30; • Dla dorosłych – piątek od godz. 16.30.

9. W najbliższą sobotę od godz. 9.00, od kościoła św. Marcina, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłych latach życia. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii i nas w sobotę podwieźć do nich.

10. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie w poniedziałek, 4 września.

11. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia do wyjazdu na uroczystości koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie k/Mielca. Jest to sobota, 9 września o godz. 11.00, czyli wyjazd byłby o godz. 8.30; może przynajmniej na busa znajdą się chętni. Zachęcamy …

12. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

13. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism …. Dziś są do zabrania obrazki z modlitwą za Synod /skróconą/ …