XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 SIERPNIA 2017 R.

1. Gdy przychodzi życiowa burza i nie potrafimy sobie poradzić z doświadczanymi przez nas trudnościami, pozwólmy sobie usłyszeć słowa Jezusa: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się”. Jezus jest, nawet kiedy ciemne chmury wiszą nad nami. Jezus jest, nawet wtedy, kiedy nam się wydaje, że jesteśmy sami. Nie musimy się bać. Poddanie się lękowi nie spowoduje, że ciężka sytuacja się rozwiąże. Wołanie do Jezusa jak św. Piotr: „Panie, ratuj mnie!”będzie powierzeniem Bogu trudnych spraw naszej codzienności. Potrzeba tylko wiary …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3. Dzisiaj – 13 sierpnia – Mszą Św. o godz. 19.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie w roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, z procesją różańcową. Przyjdźmy jak najliczniej i przynieśmy świece lub lampiony … /nie ma Mszy Św. o godz. 17.00 !/

4. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do niej, podejmując abstynencję na wyznaczony przez siebie okres czasu, aby uprosić wyzwolenie z nałogu dla tak wielu Polaków, może naszych bliskich …

5. Jutro, we wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbego, będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bpa Władysława Bobowskiego, który będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 18.00 i uroczyście wprowadzi relikwie Św. Maksymiliana. Dzięki relikwiom kolejny Święty będzie bliżej nas, wspierając nas swoim wstawiennictwem. Zapraszamy gorąco do udziału w Eucharystii wszystkich Parafian, a zwłaszcza Rycerzy Niepokalanej, których w naszej parafii jest ponad tysiąc osób …

6. We wtorek – 15 sierpnia– uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. z błogosławieństwem wianków z ziół, kwiatów i zboża będą sprawowane jak w niedzielę. Na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie też błogosławieństwo wieńca dożynkowego. Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę będzie na cele charytatywne. Uroczystość Matki Bożej Zielnej jest też Rocznicą Cudu nad Wisłą.

7. W środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

8. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po modlitwie w ciszy od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio; przy ołtarzu można składać prośby i podziękowania, które wspólnie powierzamy Bogu podczas różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

9. W piątek– od godz. 17.40 nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. – ucałowanie relikwii.

10. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w czwartek - 17 sierpnia po Mszy Św. sprawowanej na placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 6.30. Radio RDN Małopolska będzie transmitować Mszę Św. oraz cały przebieg Pielgrzymki. Relacje będą też na stronie internetowej Pielgrzymki. Pielgrzymów, podczas 9 dni wędrówki, wspierajmy naszą modlitwą.

11. Do dzisiaj prosimy przynieść do zakrystii plecaki wypełnione przyborami szkolnymi w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”.Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas i napełnili plecaki przyborami szkolnymi. Rodziny wielodzietne, które otrzymały informację od Parafialnego Oddz. Caritas, prosimy o zgłaszanie się po plecaki do zakrystii.

12. Wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce jestw sobotę, 19 sierpnia; wyjazd z przystanku przy kościele św. Marcina o godz. 5.45, zapisy w zakrystii do środy wieczór.

13. Organizujemypielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli 25 sierpnia /piątek/; wyjazd ok. g. 6.30, powrót po Mszy Św. sprawowanej na Wałach Jasnogórskich, która jest o godz. 17.00; koszt 40 zł, a 30 zł dla powracających; zapisy w zakrystii. Jest pełny jeden autokar. Zapisujemy na drugi, jeśli będzie na tyle osób chętnych, dlatego prosimy decydować się wcześniej, a nie w ostatniej chwili …

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci wakacyjne numery: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” …