XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 06 SIERPNIA 2017 R.

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi do przestraszonych uczniów: „Wstańcie, nie lękajcie się”.Nieważne, czego się boimy – szefa w pracy, możliwości utraty środków do życia, samotności, choroby czy też Boga. Jezus mówi, żeby się nie bać. Ale wcześniej trzeba powstać ze swoich lęków, a to wymaga od nas wysiłku. Wstać, tzn. zwrócić się do kochającego Boga, dziękować Mu, cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i potrafić dostrzec to, co dobre w naszym życiu …

2. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do niej, podejmując abstynencję na wyznaczony przez siebie okres czasu, czy to w sierpniu czy dłużej, mając świadomość, że abstynencja niektórych prowadzi do trzeźwości wszystkich …

3. W tym tygodniuw środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

4. W czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po modlitwie w ciszy od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

5. W piątek– po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu,która zakończy się przed Mszą Św. o godz. 7.00 w sobotę. Gorąco zachęcamy do nawiedzenia kościoła, aby w ciszy przed żywym i kochającym Jezusem spędzić chwilę czasu o dowolnej porze. Jak zwykle zachęcamy, by podejść do zakrystii, aby się wpisać na te godziny, w których brakuje minimum dwóch osób …

6. W piątek po Mszy Św. wieczornej będzie spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

7. W najbliższy wtorek, 8 sierpnia, w parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba w Brzesku będzie spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską dla Grupy VIII – Św. Stanisława. Spotkanie jest o godz. 19.00 w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół/.

8. W niedzielę, 13 sierpnia, będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00. Składka na tacę będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. W niedzielę – 13 sierpnia, wypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00 i potem procesja różańcowa z figurą Pani Fatimskiej. /zamiast Mszy Św. o g. 17.00 będzie o godz. 19.00 – zwracamy na to uwagę!!!/ . Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy I i V dziesiątku różańca prosimy Grupy „Czerwonego Różańca” od XIII do XVI; przy II dziesiątku niosą kobiety; przy trzecim – mężczyźni; przy czwartym – młodzież. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwie Fatimskim w roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich. Prosimy przynieść świece lub lampiony.

10. Do najbliższej niedzieli prosimy przynosić do zakrystii plecaki wypełnione przyborami szkolnymi w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”.

11. W najbliższy poniedziałek w Gosprzydowej o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. za ś.p. + Ks. Janusza Skrzypka w 30 dniu po jego śm. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii …

12. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce w sobotę, 19 sierpnia; wyjazd z przystanku przy kościele św. Marcina o godz. 5.45, zapisy od dziś w zakrystii.

13. Organizujemy też pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli 25 sierpnia /piątek/; wyjazd ok. g. 6.30, powrót po Mszy Św. sprawowanej na Wałach Jasnogórskich, która jest o godz. 17.00; koszt 40 zł, a 30 zł dla powracających; zapisy od dziś w zakrystii.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci wakacyjne numery: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” … W zakrystii są piękne albumowe wydania na promocji po 15 zł: „Objawienia Maryjne” oraz „Ilustrowana Księga Cudów”. Przy wyjściu z kościoła są dziś bezpłatne gazety z serii„dobre nowiny”, gdzie znajdziemy wiele ciekawych świadectw i poruszanych tematów …