XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2017 R.

1. Jezus mówiąc o królestwie niebieskim, przytacza przykład człowieka, który sprzedał wszystko, co miał, aby kupić rolę, na której znalazł ukryty skarb. Ktoś, kto poznaje Boga i rzeczywiście chce dla Niego żyć, inwestuje wszystko, co ma, aby być jak najbliżej Niego. I nie jest tu mowa o pieniądzach. Każdy z nas otrzymał różne dary, a przede wszystkim zdolność do kochania i czynienia dobra. Możemy już tu, na ziemi, wprowadzać królestwo niebieskie. Wystarczy odnaleźć ukryty skarb i zaryzykować ukierunkowanie swojego życia na Boga i dobra wieczne. To uczyni nas szczęśliwymi …

2. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. jest błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz zawierzenie się kierowców i podróżnych Pani Jasnogórskiej i Św. Krzysztofowi. Pokropienie pojazdów wodą święconą będzie po Mszy Św. Przy kościele są zbierane ofiary do puszek w ramach wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry, a przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy. Dając ofiarę można zabrać pamiątkowy breloczek …

3. Od wtorku rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy również do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która od dziś jest wystawiona na stoliku przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

4. W tym tygodniuw środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W obecnym tygodniu przypadają:
• I czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy i od godz. 17.30 „różaniec do Krwi Chrystusa”, który prowadzi Gr. V - Św. Jana Pawła II, zelator p. Stefania Górowska; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca”i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; *I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00 (obydwie w nowym kościele); ofiarami na tacę wspieramy naszych misjonarzy;
• I sobota– nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, do prowadzenia której prosimy VI, V i IV Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

6. Spowiedź św.będzie według innego planu niż zazwyczaj /jeden kapłan spowiada/:
• Środa – kl. III – od g. 15.15; klasy IV – od g. 16.00; klasy V i VI – od g. 16.45; kl. VII – od g. 17.30; • Czwartek – młodzież – od godz. 16.00;
• Piątek – dorośli – od godz. 16.00.

7. Zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Góręsą jeszcze dziś u nas w parafii, a od jutraw parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba w Brzesku.

8. W niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Okocimiu. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

9. Aktualne jest zaproszenie Caritas Diecezji Tarnowskiejdo udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechu”.Są jeszcze ostatnie puste plecaki szkolne, które można zabrać z przodu kościoła, by je napełnić przyborami szkolnymi /mogą to uczynić: pojedyncze rodziny, czy kilka rodzin razem, czy grupy parafialne albo zakłady pracy lub firmy/ … Napełnione plecaki przynosimy do kościoła do niedzieli 13 sierpnia, aby potem zabrały je potrzebujące rodziny naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci wakacyjne numery: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” … W zakrystii są piękne albumowe wydania na promocji po 15 zł: „Objawienia Maryjne” oraz „Ilustrowana Księga Cudów”, a także film twórców „Ziemia Maryi”, pt. „Ślady stóp” /25 zł/.