XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LIPCA 2017 R.

1. Podczas każdej Mszy Św. czytamy słowo Boże. Dziś słyszymy porównanie tego słowa do ziarna, które może wydać plon. Może, ponieważ to zależy od tego, na jaki grunt padnie. Czy moje serce jest glebą żyzną, żeby ziarno mogło w nim wydać plon stokrotny, sześćdziesięciokrotny, czy też trzydziestokrotny ? … Jeśli moje serce jest niestałe lub wiele rzeczy je rozprasza, ziarno słowa Bożego nie zapuści w nim korzeni. A słowo, które sieje Chrystus, jest nam bardzo potrzebne na drodze do życia wiecznego …

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci Św. Szymona. Jak co roku wybieramy się w pieszej pielgrzymce do Lipnicy we wtorek, 18 lipca. Wyjście o godz. 16.00 od kościoła św. Marcina, potem chwila przerwy w Gosprzydowej i o godz. 19.00 w kościele św. Szymona w Lipnicy będzie sprawowana Eucharystia. Zachęcamy gorąco do licznego udziału w pielgrzymce, także dzieci i młodzież, również grającą i śpiewającą. Na powrót będzie zamówiony bus.

3. W czwartek zapraszamyna Adorację Najśw. Sakramentuod godz. 16.30; po modlitwie w ciszy o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania złożone przy ołtarzu będą polecane Bogu podczas nabożeństwa.

4. W obecnym tygodniuw środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

5. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się w sobotę przed Mszą Św. o godz. 7.00. Zachęcamy do chwili modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji …

6. W piątek od godz. 17.40 nabożeństwo w int. dzieci i młodzieży naszej parafii za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

7. Dzień Skupienia dla członków Grup „Czerwonego Różańca” i wszystkich chętnychbędzie w sobotę od godz. 13.00 w nowej świątyni z udziałem Księdza Misjonarza Krwi Chrystusa z Częstochowy i znanej nam S. Krystyny ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Program jest w gablotach ogłoszeń i będzie też na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do udziału …

8. Poświęcenie sztandaru Wspólnoty Krwi Chrystusa będzie w niedzielę, 23 lipca, na Mszy Św. o godz. 11.00. Kazania na każdej Mszy Św. będzie głosił Ks. Misjonarz Krwi Chrystusa oraz poświęci sztandar. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na budujące się Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, jako nasza cegiełka w budowie Sanktuarium, które jako jedno z trzech na całym świecie posiada relikwie Krwi Chrystusa …

9. Zapisy na35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia, są w naszej parafii do końca lipca.

10. Poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa będzie w niedzielę 30 lipca.

11. Za tydzień Odpust ku czci Św. Anny na Bocheńcu w Jadownikach. Suma o godz. 11.00.

12. Tradycyjnie, podobnie jak w latach ubiegłych, Caritas Diecezji Tarnowskiej zaprasza do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechu”.Pomimo Programu 500 + rodziny wielodzietne potrzebują dodatkowej pomocy. Od dzisiaj puste plecaki szkolne można zabrać z przodu kościoła, by je napełnić przyborami szkolnymi, a tego zadania mogą się podjąć pojedyncze rodziny, czy kilka rodzin razem, czy grupy parafialne albo zakłady pracy lub firmy … I tak napełnione plecaki przynosimy do kościoła przed niedzielą 13 sierpnia, aby potem je zabrały potrzebujące rodziny naszej parafii.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci wakacyjne numery: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” …