XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 09 LIPCA 2017 R.

1. Czy można bać się Boga, który do nas mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”? Boga, który bez wątpienie kocha każdego z nas. Jezus nie twierdzi, że nie będzie cierpienia w naszym życiu. Idąc za Nim, uczmy się, jak nie stawiać trudności na pierwszym miejscu i z prostotą serca widzieć dobroć Boga pomimo zła, którego doświadczamy.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Wtorek – św. Benedykta, opata, patrona Europy. • Środa – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz. • Czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji. • Sobota – św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła.

3. Nabożeństwo Fatimskie będzie w czwartek 13 lipca. Msza Św. o godz. 19.00, a potem różańcowa procesja fatimska. Do prowadzenia różańca prosimy Róże Ojców (rozważania w zakrystii) i także o niesienie figury Pani Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca; przy II i IV – figurę niosą kobiety, a przy III – młodzież. Dlatego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.

4. Za tydzień 16 lipca składka na tace będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5.Spotkanie Modlitewne będzie w środę w nowym kościele po nabożeństwie wieczornym.

6. Wyjazd do „Przeprośnej Górki” na Spotkanie Modlitewne, będzie sobotę 15 lipca o godz. 5.45 z parkingu przy kościele Św. Marcina. Zapisy do czwartku w zakrystii.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... i "Mały Gość", "WPiS", ...,Miłujcie się" z ciekawymi artykułami i przejmującymi świadectwami „ Źródło”, Różaniec”, „Arka”, „Rycerz Niepokalanej” oraz inne czasopisma ... a dla dzieci „Promyczek Dobra" i „Mały Promyczek Dobra”.