NIEDZIELA UROCZYSTOŚC TRÓJCY PRZENAJŚW. 11 CZERWCA 2017 R.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Odmawiając modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu” wyznajemy wiarę w tę trudną do ogarnięcia rozumem tajemnicę. W imię Najświętszej Trójcy zostaliśmy ochrzczeni i w to imię czynimy znak krzyża. Najświętsza Trójca jest obecna w naszym chrześcijańskim życiu. To Bóg Miłości i Jedności …

2. Dzisiaj przy kościele jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj też zmiana tajemnic różańcowych …

3. We wtorek, 13 czerwca, będzie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.30 i potem procesja różańcowa z figurą Pani Fatimskiej. Do prowadzenia różańca oraz niesienia figury Matki Bożej przy I i V dziesiątku różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej; przy drugim – kobiety; przy trzecim – mężczyźni, a przy czwartym – młodzież. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów, a z racji 100-lecia objawień fatimskich zachęcamy do licznego udziału.

4. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele, ale o godz. 7.00 w kościele św. Marcina. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy od nowej świątyni do kościoła św. Marcina. Do jak najliczniejszego udziału w procesji zachęcamy Parafian i Gości. Prosimy: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, Dzieci I – Komunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, OSP z Gnojnika, noszących baldachim, chorągwie, sztandary i feretrony. Niech udział w procesji będzie znakiem naszej żywej wiary i miłości do Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. OSP prosimy o zabezpieczenie drogi krajowej przy przejściu od Betanii do kościoła św. Marcina. Składka na tacę jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W tym dniu przypada 5 roczn. objęcia diecezji przez Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

5. Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna tzw. Oktawę z procesjami eucharystycznymi, które w dni powszednie będą się odbywać:
• Po Mszy Św. o godz. 7.00 – w kościele św. Marcina;
• Po Mszy Św. o godz. 18.00 – w nowej świątyni.
• W niedzielę procesja będzie tylko po Mszy Św. o godz. 11.00, a Msza Św. o godz. 7.00 będzie w kościele św. Marcina.

6. W liturgii tego tygodnia będziemy jeszcze wspominać:
• Poniedziałek – Bł. Romana Sitki, kapł. i Towarzyszy męcz.;
• Wtorek – Św. Antoniego z Padwy;
• Środa – Bł. Michała Kozala, bpa i męcz.;
• Sobota – Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

7. Tym razem także w środę zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w nowej świątyni.

8. Dzisiaj wybieramy się z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej. Wyjścieod kościoła św. Marcina o godz. 15.00 i ok. godz. 16.00 w Gosprzydowej będzie sprawowana Eucharystia w intencjach całej naszej Parafii i wszystkich Parafian. Dlatego też nie ma dziś Mszy Św. popołudniowej u nas o godz. 17.00 !. Zapraszamy na godz. 16.00 do Matki Bożej w Gosprzydowej. Zachęcamy serdecznie do licznego udziału, także dzieci i młodzież …

9. Wyjazd na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górcebędzie w najbliższą sobotę o godz. 5.45 z przystanku przy kościele św. Marcina. Zapisy do czwartku wieczór w zakrystii.

10. W niedzielę, 18 czerwca, będzie Diecezjalne Święto Rodziny.Główne obchody będą, jak co roku, przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Msza Św. będzie o godz. 10.00 pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Jeża. Po Mszy Św. festyn rodzinny. Nasza parafia organizuje wyjazd do Starego Sącza dla dekanatu brzeskiego. Koszt 15 zł dla dorosłych, a 7 zł dla dzieci do lat 16; wyjazd z przystanku przy Remizie o godz. 8.15. Zachęcamy do udziału przedstawicieli małżeństw i rodzin naszej parafii;nam przypada przynajmniej 12 miejsc w autokarze; zgłoszenia w zakrystii do czwartku wieczór.

11. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

12. Dzieci I – komunijne z kl. IIa wraz z rodzicami, w sobotę o godz. 7.00, od kościoła św. Marcina, wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakopanego, Ludźmierza i Czorsztyna.

13. W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia na Rynku w Zakliczynie od godz. 19.00. Informacje na plakacie.

14. Za tydzień w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism – także dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” … Można też nabyć ciekawe książki ks. Mariusza Bernyś, kapelana największego szpitala klinicznego w Warszawie, który dzieli się doświadczeniem swojej posługi wśród chorych; ukazuje ich sylwetki w walce z chorobą, cierpieniem i śmiercią, a zarazem ogrom Bożego Miłosierdzia i skuteczne wstawiennictwo Matki Bożej i Świętych, zwłaszcza św. Jana Pawła II. Warto sięgnąć po takie książki [„Szpital na Banacha” – 12 zł; „Kochankowie z oddziału intensywnej terapii” – 25 zł; „Odpocznij przy Sercu moim” – o uzdrowieniu przez miłosierdzie – 18 zł].